Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Nisan 2021

Vücudumuzdaki Kemiklerin Çelik ya da Sert Plastik Yerine Kemik Dokudan Oluşmasının Yararı Nedir?

Bu yazımızda vücudumuzdaki kemiklerin çelik yada sert plastik yerine kemik dokudan oluşmasının yararı nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Vücudumuz, iskelet ve hareket sistemi sayesinde dik durmakta ve hareket edebilmektedir. Destek ve hareket sistemi, kemik, kemik doku, kıkırdak, kıkırdak doku, kas ve sinirlerden oluşmaktadır. Kemikleri saran kaslar ve sinirler destek ve hareket sistemini oluşturur. Kemik doku oldukça sert bir yapıdadır. Tamamen organik ve kas ve sinirlerle uyumlu olarak çalışmaktadır. Kırıldığı yerden kaynamakta ve kan üretmektedir.

Vücudumuz kemik ve kemik doku yerine sert olarak çelik ya da plastikten olsaydı, vücudumuzla uyum sağlayamazdı. Vücudumuzda plastik kemikler esneklik oluşturacağından yürümeden ve hareket etmede epey zorlanırdı. Çelik gibi sert bir yapıda olsaydı o zaman da hiç bir şekilde esnek hareketler yapamazdık ve kapı gibi dolaşırdık. Bu nedenle kemik ve kemik doku olması en iyisidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Sayenizde ödev bitt☺☺:-) :-) ??

 2. melis dedi ki:

  Sayenizde ödev bitt☺☺:-) :-) ??

 3. Anonim dedi ki:

  Ödevimi hiç yardımcı olmadı çok uzun ben kısa istemiştim İĞRENÇ

 4. Gamze dedi ki:

  Merhaba çok güzel beyendim

 5. Gülsen Nur dedi ki:

  Ödevini çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim

 6. şermin dedi ki:

  Vücudumuzdaki kemiklerin çelik yada sert plastik yerine kemik dokudan oluşmasının yararını oldum olası merak etmişimdir. Kemik neden bu kadar sert ve dayanıklı sizler bu konuda ne dersiniz ?

  1. DİLAN dedi ki:

   Bunu Allah bilir şemdin ayrıca bilmiyorsan neden tıklıyorsun???????

   1. yasemin dedi ki:

    Çok beğendim elinize sağlık harika bir ödev.

Yorum Yaz