Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2021

Volfram (Tungsten) Ülkemizde Nerelerde Çıkarılır?

Aşağıda volfram (tungsten) ülkemizde nerelerde çıkarılır kısaca olarak ele alacağız.

Ülkemizin coğrafi şartları gereğince yer altı ve yer üstü zenginlikleri oldukça fazla olmakla birlikte doğal kaynakları çok fazladır. Ülkemizin her bölgesinde çeşitli olarak mineraller, kayaçlar ve madenler bulunmaktadır. En çok bor madeni ve mermer yatakları bulunan ülkemizde hemen her çeşit yer altı kaynağı yer alır.

Ülkemizde özellikle çıkarılan minerallerden biri de volfram olarak bilinmektedir. Fakat son yıllarda üretimi durmuştur. Ülkemizde sınırlı bölgede çıkarılan volfram ağır sanayi alanında da özellikle kullanılmaktadır. Ağır bir kimyasal olması nedeniyle tehlikeli bir madde olarak da bilinmektedir.

Ülkemizde volfram özellikle şu bölgede; Bursa Uludağ’da çıkarılıp işletilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mine dedi ki:

  ellerinize sağlık süper olmuş yazı, ödevim için kullandım

 2. duygu dedi ki:

  anlaşılır ve sade yazılmış, Volfram (Tungsten) Ülkemizde Nerelerde Çıkarılır? anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

 3. danla bilic dedi ki:

  Merhaba herkese siteniz harbiden çok hoşuma gitti, sağ olun, benim adım danla bilic, ben Volfram (Tungsten) Ülkemizde Nerelerde Çıkarılır? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

 4. meryem can dedi ki:

  gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Volfram (Tungsten) Ülkemizde Nerelerde Çıkarılır? hemen yazdım, Elazığ okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz