Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Mart 2021

Verilen İşi Zamanında Yapmanın Önemi İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda verilen işi zamanında yapmanın önemi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Söz vermek, teminat kabul edilir. Söz veren kişi, söz verdiği kişiye karşı yapması gerek işi, mükellefiyet ve mesuliyet çerçevesinde yerine getirir. Bu şahsiyet meselesidir. İnsanın, ufuk derinliği, nezaketi, adaleti verdiği sözü tutması gerektiği yönünde bir eğilimle şekillenir.

 

Verilen işi zamanında yapmak da bu denli önemlidir. Bir işin, bir kişiye emanet edilerek, liyakati ve ehliyeti nispetinden işin en iyisini istemenin içinde zamanında teslim edilmesi de önemlidir. Zamanında teslim edilen işin kıymeti daha da artar.

İşçilikteki püf nokta zamandır. Her ne iş olursa olsun, teslim alınan bir işin emanet nispetinde değeri korunarak, işi verenin kim olduğuna bakmadan işi en iyi şekilde gerçekleştirmek tek gaye olmalıdır. Bir işin en iyi şekilde ortaya konması da şahsiyet meselesidir.

Tembel insanlar, tembelliğe alışmış insanlar işleri zamanında yapmaz. Çalışkan, dürüst, disiplinli ve azimli insanlar işleri zamanında yaparlar. İşte şahsiyet burada ortaya çıkar. Bir işi düzgün bir şekilde yapmanın kuralları içinde zamanında yapmak da yer alır.

Zamanında yapılan bir işin, sağlam, güven kaynaklı, düzgün ve nitelikli olduğu anlaşılır. Tabi burada işi yapan kişinin iş hassasiyeti de önemlidir. Bu nedenle planlı ve programlı hareket etmek, dürüst çalışmak, şeffaf olmak gerekir.

İşle ilgili iş yapılmadan önce olacakları iyi hesap edip ona göre riskleri sıralamak ve tek tek riskleri dağıtarak hareket etmek gerekir.

Verilen İşi Zamanında Yapmanın Önemi İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Esma dedi ki:

    Verilen bir işi zamanında yapmanın önemi çok büyüktür çünkü bu aynı zamanda bizim ne kadar sorumluluk sahibi olduğumuzu gösterir. Bu önemli konu bence bu yazıda farklı yönlerden çok güzel açıklanmış.

Yorum Yaz