Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2021

Vatandaşlık Görevini Yerine Getirmenin Önemi

Vatandaşlık Görevini Yerine Getirmenin Önemi hakkında bilgi.

Vatandaş, bir vatanda yaşayan ve ortak noktalara sahip insanların her biridir. Bu kişilerin dini, dili, ırkı fark etmeksizin o vatana bağlı olan insanlara vatandaş denir. Ancak vatandaş olmak sadece lafta değildir. Her vatandaşın sorumlulukları ve yükümlülükleri vardır.

Vatandaşlar görevlerini yerine getirmek için çabalamalıdır. Bir ülkenin ileri gidebilmesi ve tüm sorunları aşabilmesi ancak her bir vatandaşının sorumluluklarının bilincinde olup yerine getirmesiyle mümkün olabilir. Bir toplumda karışıklıktan söz edilebilmesi için o toplumda vatandaşların üzerine düşen görevleri yapmıyor olması gerekir. Aksi taktirde işler düzenli gittiğinde karışıklık da olmaz. Buradaki kilit sözcük vatandaşlık görevleridir. Vatandaşlık görevleri yerine getirilirse her şey düzenli bir şekilde ilerler ve karışıklık çıkmaz.

Bunlar aslında çok basit görevlerdir. Örneğin Türk vatandaşı diğer vatandaşlara ve tüm dünya insanlarına karşı sevgili ve saygılı olmalıdır. Ayrıca her ülkede olduğu gibi herkes vergilerini doğru bir biçimde ödemelidir. En önemlisi de Türkiye Cumhuriyeti Devleti gibi demokratik ülkelerde oy kullanma bilincinin oturmasıdır. Oyunu kullanmayan vatandaş en önemli vatandaşlık görevini boşlamış sayılır.

15775421x281

 

Vatandaşlık Görevini Yerine Getirmezsek Ne Olur Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz