Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Vatan Denince Aklınıza Ne Geliyor - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Vatan Denince Aklınıza Ne Geliyor

Bu sayfamızda vatan denince akınıza ne geliyor sorusunun cevabını vererek vatan hakkında kompozisyon çalışmamızı paylaşacağız.

Vatan dendiğinde ilk olarak aklımıza gelen bir milletin yaşadığı topraklar o vatandaşların kutsal sayılan evi gelmektedir. Her vatan üzerinde yaşayan vatandaşlar için kutsaldır çünkü vatan toprakları pek çok kan dökülerek, nice canlar verilerek kazanılmıştır.

Vatan dendiğinde akla gelen bir diğer şey ise fedakârlıktır. Her insan vatanı için fedakârca ve özveri ile çalışmalıdır. Şüphesiz ki herkesin kendine at bir yaşamı ve bu yaşamda öncelik verdiği değerleri vardır. Ancak vatan dendiğinde bu kavram her şeyin üzerinde gelmektedir ve bu nedenle herkes gerekirse vatan uğrunda sahip olduğu tüm varlığını ve değerlerini feda edebilmelidir.

Her insan vatanında mutludur ve vatanında ayrı kalan her insan bir tarafını yitirmiş gibi hisseder. Bu nedenle vatan sahip olunan değerlerin en önemlisidir. Bülbül bile altın kafese kapatıldığında ah vatanım demiştir, bu da göstermektedir ki vatan topraklarında yaşamak huzur ve mutluluk ile eş anlama gelmektedir. Bu nedenle vatan kişinin kendisini evinde hissetmesidir.

Vatan İle İlgili Kısa Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781