Van Gogh Kimdir Hayatı ve Eserleri

Aşağıda Van Gogh kimdir hayatı ve eserleri kısaca olarak ele alacağız.

Cincent can Gogh, 1853 yılında Hollanda’da dünyaya gelmiştir. Bir papazın oğlu olarak hayatına devam etmiştir. Theo isimli bir kardeşi de olmuştur. Van Gogh, hayatında birçok başarısızlıklar yaşamıştır. Bu başarısızlıklar nedeniyle çok kötü ve ağır şeyler de yaşamıştır. Asla yılmadan çalışma hayatına ve sosyal hayatına devam etmiştir.

Van Gogh, evlilikle ilgili kararlar alsa da bu alanda da başarılı olamamıştır. Maden işçilerinin yanında çalışmaya başlamıştır. Van Gogh, bu dönemde bir din adamı olarak Hristiyanlık ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Radikal ve hırslı bir misyoner olarak çalışma isteği din adamlarını bile rahatsız etmiştir.

Otuzlu yaşlarının başında sanata yönelmeye başlamıştır. Resim sanatı üzerine yağlı boya çalışmaları yapmıştır. Doğa, köy ve manzara resimleri üzerine çalışmalar yaparak özgün ve mistik tabloların ortaya çıkmasında rol oynamıştır.

Van Gogh, devam eden hayatında kendini resme adamıştır. Sürekli olarak resimlere çizerek ve yağlı boya çalışmaları yaparak önemli eserler ortaya koymuştur. Bir gün resim çalışması yapmak için malzemelerini taşırken bir tarlada kendini omzundan vurmuştur.

Doktorlar müdahale ederek hemen kardeşi Theo’yu da çağırmışlardır. Fakat Van Gogh, kardeşinin kollarında hayatını kaybetmiştir. Önemli yağlı boya eserleri bırakarak 1890 yılında genç yaşında hayata veda eden ressam dünyaca ünlüdür.

Van Gogh Kimdir Hayatı ve Eserleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.