Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Vakit Nakittir Sözünün Anlamı - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Vakit Nakittir Sözünün Anlamı

Vakit Nakittir İle İlgili Yazı, Vakit Nakittir Sözünün Anlamı

Vakit Nakittir Sözünü Açıklayan Kısa Bir Yazı

Bir işi gerçekleştirirken zaman en az sermaye kadar değerlidir. Sermayenin önemine kadar büyükse zamanın önemi de o kadar büyüktür. Günlük hayatımızda hepimiz zaman ile yarışır durumdayız. Her işin bir zaman dilimi var ve bu işler o zaman diliminde bitirilmek zorunda. Biz yapmamız gereken işi ne kadar kısa sürede bitirirsek diğer işlerimizi yapmak için o kadar zamanımız kalır. Çünkü geçen zamanı bir daha geri getirmek mümkün değildir. Boşa geçirilmiş bir zaman her şeyde olduğu gibi israftan başka bir şey değildir. Zaman kaybı işve emek kaybına bu da dolaylı olarak maddi kayıplara yol açar.

Zamana hükmetmek mümkün değildir. O bizim elimizde olmadan sürekli kendini yeniler. Ne kadar yavaş geçmesini istesek de onun akıp gütmesine engel olamayız. Bu nedenle zamana ayak uydurarak onu en verimli şekilde değerlendirmek gerekir. Boşa geçirilmiş bir zaman boşa geçirilmiş saatlere, günlere , aylara hatta bir süre sonra da boşa geçirilmiş bir ömre dönüşür. Zaman aslında ömür kelimesi ile eş anlamlıdır. Bu nedenle zamana paradan daha çok önem vererek onu en etkili şekilde geçirmek gerekir. Para peşinde koşarken güzel geçirilmeyen bir ömür insanın yaşamından çalar.

Hepimiz için en önemli olan şey zaman olduğu halde birçok insan bunun farkına bile varmaz. Ancak yıllar sonra geriye dönüp bakıldığında pişmanlıklar su yüzüne çıkar. Ne var ki her şeyde olduğu gibi bu konuda da son pişmanlık fayda etmez. Zamanı geri getirmek mümkün değildir. Yaşlanan bir insan dünyanın en kıymetli hazinelerini de verse geçen zamanı geri getiremez. Bunu göz önünde bulundurarak  zamanı en verimli şekilde değerlendirmek gerekir. Doyuma ulaşmış bir yaşam, zamanın şartlarının iyi değerlendirilmiş olması tüm zenginliklerden daha değerlidir. Bu sebeple yarını düşünerek bugünü iyi değerlendirmek gerekir.

Vakit Nakittir Sözünün Anlamı Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Rabia dedi ki:

  Çok uzun yaaa biraz özetle anlatılsa çok güzel olur

 2. buse dedi ki:

  bir şey çıkaramadım kusura bakmayın D:

 3. göksu dedi ki:

  bu ne kadar unun insanlar ödev yapıyor kardeşim çok uzun kısaltın

  1. buse dedi ki:

   ne yazmışsın göksu

 4. selin dedi ki:

  çok uzun ya kısası yokmu bunun memnun kalmadım zaten ödev verilen yer kısacık

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781