Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Vakit Nakittir Atasözü İle İlgili Kompozisyon

zaman-ynetimi-12-638

Günümüzde biz insanlar için zaman kavramı son derece önemli bir kavramdır.

Hayat hızlı akmaktadır ve bu hızda bizler de bir nevi zamanla yarışarak bir çok işimizi halletmeye ve yaşamımızı devam ettirmeye çalışırız. Bu sırada da çoğu insanlar kendilerine zaman ayırmamaktan oldukça şikayet ederler. Bu durumun temelinde ise insanların zamanlarını boş işlerle geçiriyor olmasıdır. Ancak insanların zamanlarını hem verimli hem de dolu dolu geçirmek ise yine kendi ellerinde olan bir durumdur.

Günlük hayatımızda zaman kullanımında genel olarak insanlar büyük sıkıntılar yaşamaktadırlar. Çünkü insanların ömürleri o anki andan itibaren belli bir zaman dönemine sıkışmıştır. Bu sebepten dolayı insanlar sahip oldukları zamanın her saniyesini hatta salisesini dolu dolu, verimli ve kendilerine faydalı bir şekilde kullanmalıdır.

Belirli bir yaşa gelen insanların bir çoğu geri baktığında bir keşke ile karşı karşıya kalırlar; “Keşke şöyle yapsaydım, keşke zamanı şöyle kullanabilseydim.” gibi serzenişlerde bulunurlar. Bu keşkelere düşmemek için ise insanlar zamanlarını gerektiği gibi idareli ve verimli kullanmak gerekmektedir çünkü insanlar gereksiz olarak boş işlerle geçirmiş oldukları zamanlar ile hayatlarından çalmaktadırlar. Mesela bir birey kitap okumak yerine kahveye gidip saatlerce oturuyor ise ya da arkadaşları ile saatlerce geziyor ise zamanını boşa harcamış olur. Bu nedenle de insanlar yapacakları her işin ve aktivitenin zamanını iyi ayarlamalıdır ve gün içerisinde her şeye gerektiği kadar ve kararında zaman ayırmalıdır böylece insanlar zamanlarını da verimli ve doğru kullanmış olacaklardır.

Vakit Nakittir Atasözünün Anlamı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorum ve Önerilerinizi Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz