Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Vakıfların Kuruluş Amacını ve Faaliyetlerini Özetleyebilecek Kavramları Söyleyiniz.

Aşağıda vakıfların kuruluş amacını ve faaliyetlerini özetleyebilecek kavramları söyleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

Vakıflar, belli bir sermayenin mülki bir durum kazanarak hizmet etmesi için kurulmaktadır. Vakıf, bir mülkün gelirlerinin insanlığa hizmet etmek için harcanması adına kurulur. Vakıfların kuruluş amacı ve faaliyetleri insanlığa hizmet etmeleridir.

Vakıfların kuruluş amacını ve faaliyetlerini özetleyebilecek kavramlar, infak, hizmet, yardım, bağış, burs, süreli yayın, sohbet, ünsiyet, mülhak, mazbut gibi kavramlardır. Vakıflar kişilerin vakfettiği eserler ya da devlete mal olan eserler olarak faaliyet göstermektedir. Vakıf kurumları geçmişten günümüze kadar varlığını korumuştur.

Özellikle toprak faaliyetleri bakımından tarımın insanlığın hizmetine sunulması da söz konusu olmuştur. Çevresindeki zeytinliklerin gelirlerinden kurulan hastaneler de vakıf kurumu olarak hizmet vermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Sanki seni kıskanan varda

 2. Irmak top dedi ki:

  Beğendim güzel olmuş işime yaradı sağolun

 3. mine dedi ki:

  TEŞEKKÜRLER ÇOK İŞİME YARADI

  😀😀😀

 4. duygu köseoğlu dedi ki:

  harika, selamun aleyküm ödev sitesi vallaha dikkatimi çekti, hemen yazıyorum Vakıfların Kuruluş Amacını ve Faaliyetlerini Özetleyebilecek Kavramları Söyleyiniz. ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

  1. Ahmet şirin dedi ki:

   ödevimde oldukça işime yaradı hazırlayanların eline sağlık diyorum beğendim

Yorum Yaz