Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2021

V Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda V harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hayvanlar aleminde, tür farklılıkları, biyoçeşitlilik sayesinde artmaktadır. Genetik ve çevresel kalıtım şartları verimli döllerle nesilden nesle aktarılırken hayvanlar alemindeki her canlının sayısı yeryüzünde giderek artmaktadır. İklim, yeryüzü şekilleri ve bitki örtüsü doğal bariyerler oluşturarak tür farklılıklarını ve alt türleri oluşturmaktadır.

Hayvanlar aleminde milyonlarca tür bulunmaktadır. Sınıf, takım, aile, grup, tür, cins gibi farklı ayrımlar hayvanların sahip oldukları bazı özelliklerin onlara özgü farklılaşmasından meydana gelir. Her hayvanın ismi bilimsel ya da yöresel olarak değişmektedir. Bilimsel bir sınıflandırmadan ileri gelir. Yöresel isim farklılıkları da o hayvanın sosyal hayatta tanınmasıyla ilgilidir.

V harfiyle başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Vaşak: Kedigiller ailesindendir. Yabani, yırtıcı ve etçil bir hayvandır. Kediye benzer. Kediden büyüktür. Kulakları uzun ve sivridir. Boz bir kürkü vardır. Tüyleri çok kalındır. Kahve tonlarında ve siyah alacalıdır. Hızlı hareket eder. Çeviktir. Avlanır.

 

Van Kedisi: Coğrafik olarak spesifik bir türdür. Kendine özgü tüy yapısı ve yüz özellikleri bulunur. Tüyleri beyaz olur. Gözlerinin biri mavi diğeri kehribar renktedir. Nesli tükenmektedir. İyi bir yüzücüdür. Evcilleştirilmiştir.

 

Vizon: Sansargillerdendir. Bir gelincik türüdür. Kuzey Yarım Küre’de yaşar. Kahve tonlarında kürkü bulunur. Uzun kuyruğu ve vücut yapısıyla samurlara benzer. Amerika ve Avrupa kıtalarında yayılış göstermektedir. Su kenarlarında yaşar. Gece avlanır ve dolaşır. Vahşi ve küçüktür. İnsanlardan kaçar.

 

V Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. bade su dedi ki:

    Lan V harfiyle başlayan hayvan adı çok az lan. V harfi ile başlayan hayvan isimleri ödevim için lazım. buradakilerden başka var mı bilen yazarsa sevinirim arkadaşlar.

Yorum Yaz