Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Uzun süre vatanından ayrı kalan birinin düşünceleri ve özlediği şeyler

Uzun süre vatanından ayrı kalan birinin düşünceleri ve özlediği şeyler hakkında. Uzun süre vatanından ayrı kalan birinin düşünceleri ve özlediği şeyler

Uzun süre vatanından ayrı kalan birinin düşünceleri ve özlediği şeyler ile ilgili yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Vatan denildiğinde hemen duygulanırız ve tüylerimiz diken diken olur. Vatanımızın değerini en fazla uzakta olan insanlar anlar. Çünkü kişinin yaşadığı topraklardan uzakta olması hiç bir özleme benzemez. Bazı zamanlarda insanlar kokusunu bile özleyebilir.

Seneler boyunca ülkesinden uzakta çalışan insanlar yüzlerce hatta binlercedir. O insanlar vaktinde ailelerinden ve çocuklarından çalışmak için uzakta kalmışlardır. Fırsatını buldukları ilk anda da vatanlarına dönme umudu yaşarlar.

Uzun seneler boyunca yurdundan uzakta kalan kişilerin özlem duyduğu bir çok şey mevcuttur. Örnek verecek olursak bayram zamanları vatanında ise insana çok güzel gelir. Ancak sevdiklerinden uzakta olursa bayramlar hüzünden başka bir şey getirmez.

Senelerde yaşadığı memleketini, çocukluğunu geçirdiği yerleri ve arkadaşlarını özleyen insanlar vatanına dönme isteği duyarlar. En çok da annelerinin yaptıkları yemeği özlerler. Çünkü vatandan uzakta aynı yemek bile olsa aynı tadı hiç bir zaman veremez.

Uzun süre vatanından ayrı kalan birinin düşünceleri ve özlediği şeyler hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz