Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Haziran 2019

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Anlamı

Üzüm üzüme baka baka kararır kompozisyon örneği vermek için sizlere bu yazımızı hazırladık.

İnsanlar, belirli bir düzen içinde doğarlar, büyürler, yaşarlar ve ölürler. İnsanlar doğduklarında isteseler de istemeseler de bir ailenin ve toplumun içine doğar ve bu toplumun kültürel özellikleri ile yoğrularak büyürler.

İnsanlar; doğaları gereği sosyal bir varlıktır. İnsanların çevrelerinde aileleri, akrabaları ve arkadaşları bulunur. İnsanlar, sosyal bir varlık olduğundan dolayı sürekli çevrelerinde birilerine ihtiyaç duyarlar. Bu kişilerle dertleşirler, yardımlaşırlar ve böylece hayatlarını idam ettirirler.

İnsanlar, yaşadıkları sosyal çevrelerinde bulunan insanlardan da olumlu ya da olumsuz yönde etkilenirler. Eğer çevrelerinde çok yakın olduğu kişilerin olumlu davranışları varsa örneğin; çevresindeki insanlar çalışkansa insanlar da çevrelerindeki insanlar gibi çalışkan olmaya gayret ederler. Ya da bu durumun tam tersi de olabilir. Çevrelerinde kötü alışkanlıkları olan kimseler bu kişilerden olumsuz yönde etkilenerek toplumca istenmeyen hareketler sergileyebilirler. İşte bu durum için atalarımız; “Üzüm üzüme baka baka kararır” sözünü söylemişlerdir.

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Anlamı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz