Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

Uyuşturucu Maddelerin Fiziksel ve Ruhsal Etkileri Nelerdir

Bu sayfamızda uyuşturucu maddelerin fiziksel ve ruhsal etkileri nelerdir sorusuna cevap vererek uyuşturucunun zararları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İnsanın uyuşturucu maddelere ihtiyaç duymasının temel sebebi fiziksel ve beyinsel işlevlerinin kendisini rahatsız eden bir hale dönüşmesidir. İnsan bu rahatsızlık veren durumları ortadan kaldırmak için kendisini uyuşturucu maddelere bağımlı hale getirmektedir. Bu hastalıklar sonucunda tıp oldukça ilerlemiş ve yeni ilaçların bulunması ile de hastalıklar ile mücadele daha da yaygınlaşmıştır.

Çeşitli ilaçların hastalıklar dışında farklı amaçlar ile kullanılması ile birlikte bu maddeler insanlar üzerinde bağımlılık etkisi yaratmıştır. İlaçların ve drogların arda bağımlılık haline getirilmesine suiistimal bu amaçlar dışında kullanılarak insanlarda bağımlılık meydana getirmesine suistimal adı verilmektedir.

Çeşitli maddelere bağımlı hale gelen insanlar hem kendilerini hem de hayatlarını kısıtlamaktadır. Bu maddelere bağımlı hale gelindiğinde bu maddeler kesildiği zaman kişi kendisini kötü hissetmekte bu durum bir kısırdöngü şeklinde devam etmektedir.

Madde Bağımlılığının Zararları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz