Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Ocak 2021

Uygurların Dini İnançlarında Meydana Gelen Değişikliğin Eğitimlerine Etkileri

Uygurların dini inançlarında meydana gelen değişikliğin eğitimlerine etkileri hakkında bilgi kısaca

Uygurlar göktanrı inancını benimsemişlerdi. Bu nedenle gökyüzü ile oldukça yakından ilgilenmişlerdir. Gök bilimleri de bu paralelde gelişmiştir. Astronomi ve hava olayları ile ilgili değişiklikleri incelemişlerdir ve eğitimlerinde de bunlara değinmişlerdir. Ancak bir süre sonra inançları da değişmiştir ve eğitim programlarından gök bilimlerini çıkarmışlardır. Bu aşamadan sonra genel derslere daha fazla ağırlık vermişlerdir.

İnançlar tarihin eski dönemlerinden beri eğitimde etkisini göstermiştir. Gelecek nesillerin de bu şekilde inançlar doğrultusunda yetişmesi sağlanmaya çalışılmıştır. Uygurlarda bunun örneği gök tanrı inancı doğrultusunda gök bilime ağırlık vermiş olmalarıdır.

Diğer bir nokta ise din kurallarına göre çocukların eğitim almasıdır. Çocuklar genellikle dini konularla eğitilmiştir ve gök tanrı inancı nedeniyle gök bilimine önem verilmiştir.

Uygurların Dini İnançlarında Meydana Gelen Değişikliğin Eğitimlerine Etkilerini Açıklayınız Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. enver dedi ki:

    çok iyi anlatmılsın

Yorum Yaz