Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Uygarlığın Gelişiminde Sanat mı Bilim mi Önemlidir Münazara

Aşağıda uygarlığın gelişiminde sanat mı bilim mi önemlidir münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Uygarlığın gelişiminde sanat önemlidir. Sanat bir davranış ve ahlak biçimi olarak yaşanmaktadır. Bir toplumun yaşadığı değerler, tutum ve davranışlar bir kurallar manzumesi olarak medeniyetin gelişmesinde ve köklü hale gelmesinde bir adım oluşturur. Bu adımı ayakta tutan araç ise sanat faaliyetleri olarak gerçekleşir.

*Uygarlığın gelişiminde bilim önemlidir. Bilim, insanların daha müreffeh bir hayat yaşaması için teknik bilginin, bilimsel bilginin, hayat bilgisinin oluşmasında ve yaşanmasında bir araç olarak kabul edilir. Teknolojinin gelişmesi, iletişim, ulaşım ve sağlık alanlarında ilerleme ancak bilimle mümkün hale gelmektedir.

*Uygarlığın gelişiminde sanat önemlidir. Sanat, insanların düşünce ufkunun genişlemesini, yaratıcı düşünce ve hayal gücünün gelişmesine neden olur. Bireysel sorumlulukların farkında olmak, toplumsal sorumlulukları yerine getirmek ve insanlık için yararlı işler yaparak eğitim, kültür ve kendi alanında gelişim göstermek ancak sanatla mümkün olmaktadır.

*Uygarlığın gelişiminde bilim önemlidir. Bilim, teknik ilerleme ve yükselme olarak anlaşıldığında insanların hayattaki rahatlığı ve ihtiyaçların karşılanması bakımından tutumlu ve yararcı bir durumu oluşturduğu için gerekli bir araç olarak görülmekte ve ilerlemenin önündeki engellerin aşılmasında da yardımcı kabul edilmektedir. Bu nedenle bilim ve akıl rehber kabul edilerek uygarlığın gelişimini de sağlamaktadır.

Uygarlığın Gelişiminde Sanat mı Bilim mi Önemlidir Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Şule dedi ki:

    öğretmenimiz çok beğendi, Uygarlığın Gelişiminde Sanat mı Bilim mi Önemlidir Münazara süper yazılmış, artı olarak belirteyim kıskanmayın ama sınıfın en çalışkan kızıyım ben.

Yorum Yaz