Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Üretim – Dağıtım – Tüketim Ağı Nedir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Üretim – Dağıtım – Tüketim Ağı Nedir

Dünyada var olan ekonomik faaliyetler bu faaliyetlerin amacına ulaşabilmesi için dağıtım ve tüketim ile her zaman etkileşim içinde olmuştur. Buna bir örnek vermek gerekirse pamuk tarlalarda yetiştirilmesinin ardından fabrikalarda işlenir ve ardından kumaş haline getirilir. Kumaş haline getirilmiş olan bu ürünler ise tekstil sektöründe kullanılmak üzere atölyelere gönderilir. Atölyelerde işlenerek kullanıma hazır hale getirilen bu ürünler ise tüketicinin hizmetine sunulmaktadır.

Sonuç olarak üretim tüketim ve dağıtım ağı dendiğinde anlaşılması gereken bir ürünün hammaddesinin kullanıma hazır hale getirilerek bunların fabrikalarda işlenmesi ve ardından tüketicinin hizmetine sunulmasıdır. Bu hareket gerçekleşirken ise farklı sektörler arasında bir etkileşim meydana gelmektedir.

Peki, üretim-dağıtım ve tüketim ağı nasıl oluşmuştur? Bu ağ etkileşiminin olmadığı dönemlerde çiftçiler tüketebilecekleri kadar ürün üretmekte ve fazlasını üretmeye gerek duymamaktaydı. Ancak tarım alanında birtakım gelişmelerin yaşanması ile birlikte tarımda da ürün artışı olmuş ve çiftçiler ihtiyaçlarından fazla olan malları pazarlama ihtiyacı duymuşlardır. Günümüzde gelişen teknoloji ve artan nüfus ile birlikte bu ihtiyaç daha da artmıştır.

Üretim Dağıtım Tüketim Ağı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Aleyna dedi ki:

    Bende sizi çok sevdim.beğendim ben emeğinize sağlık, kısa olmuş tam da düşündüğüm gibi güzel hazırlanmış, her beğendiğim yazıya güzel bir yorum yazarım ben :)

  2. Anonim dedi ki:

    Bence kumaşlar ne alakası var yazarlar.

  3. tubayüksek dedi ki:

    görsel istedim yazı değil sizi şikayet edeceğim

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781