Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ocak 2021

Urartular Nerede Yaşamışlardır?

Aşağıda Urartular nerede yaşamışlardır kısaca olarak ele alacağız.

Anadolu coğrafyası geçmişten günümüze kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Anadolu’nun Medeniyetler Beşiği olarak bilinmesinde ve anılmasında birçok uygarlığın burada doğması söz konusu olmaktadır. Bu uygarlıklardan biri de Urartular olarak bilinmektedir. Urartular, Anadolu Medeniyetleri arasında yer almaktadır.

Urartular, Doğu Anadolu Bölgesi’nde Van ve çevresinde M.Ö. 7-8. yüzyıllarda kurulmuştur. Başkentleri Tuşpa olarak bilinmektedir. Urartular, günümüze kadar ulaşan bazı eserler de bırakmışlardır. Arkeolojik araştırmalar ve çalışmalar neticesinde Urartular hakkında daha doğru ve kesin bilgi, bulgu ve belgelere ulaşmak mümkün olmuştur.

Anadolu her yönüyle zengin bir coğrafyadır. Birçok uygarlığın burada hayat bulması ve hayatına devam etmesi günümüze kadar birçok eserin gelmesinde etkili olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. özlem dedi ki:

    harika, selamun aleyküm siteniz harbiden çok hoşuma gitti, hemen yazıyorum Urartular Nerede Yaşamışlardır? ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

  2. derya dedi ki:

    harika, Slm ödev sayfası harbiden mükemmel, ellerinize sağlık Urartular Nerede Yaşamışlardır? ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

Yorum Yaz