Üniversitelerde Yaz Okulu Kalkıyor Bütünleme Sınavları Geliyor

Üniversitelerde derslerden kalan öğrenciler artık tatillerde yaz okulu eziyetini çekmeyecek. YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, bütünleme hakkını tüm öğrencilere verdiklerini açıkladı. Böylelikle tek veya daha fazla dersten kalan öğrenciler yaz tatillerini üniversite yollarında harcamayacak. Zaten halihazırda bir kısım üniversitede bulunan bütünleme sınavları artık bütün üniversiteler için uygulamaya konuluyor.

yaz okulları kalkacak

Çetinsaya, Twitter’dan yazdığı mesajda, Yükseköğretim Forum Sayfası’na öğrencileringönderdiği mesajlar ve Üniversiteler Bölge toplantılarında öğrencilerden gelen talepler üzerine bütünleme hakkını tüm öğrencilere verdiklerini belirterek, “YÖK Başkanı olarak, öğrencilerinyaz okullarına mahkum edilemeyeceğine, bütünleme sınavlarının tüm öğrencilerimizinhakkı olduğuna inanıyorum. 2018 2019 Akademik yılından itibaren tüm üniversitelerimizde geçerli olacak bu kararın öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim”dedi.

Bu durumun üniversitelerin yaz okullarından ciddi bir gelir elde ettiğini düşünürsek, malî açıdan bir sıkıntıya sokacağı gerçek.

yaz okulları kalkacak 2012 2013 , üniversitelerde yaz okulu ne zaman kalkacak bütünleme sınavı gelecek

Kaynak: Osymtr.Com

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.