Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Üniversite Tercihlerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Bu sayfamızda üniversite tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi vererek, bu süreçte nelere dikkat etmek gerekir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Aylarca üniversite sınavına hazırlanıp, gecelerini gündüzlerine katarak hedefledikleri mesleğe ulaşmak isteyen binlerce genç için bu sınavın en zorlu aşaması olan tercih süreci başlamış durumda. Yapılacak olan en ufak bir hatanın hayatımızın dönüm noktasını oluşturacağı bu dönemde öğrencilerin dikkat etmeleri gereken birtakım hususlar bulunuyor.

Bu hususların en başında adayların en fazla istedikleri bölüm ve en fazla istedikleri üniversiteleri sıralamaları gelmektedir. Unutmamak gerekir ki yanlış yapılan bir tercih sebebi ile aday istemediği bir programı kazandığında kayıt yaptırmasa bile gelecek yıl orta öğretim başarı puanı düşecektir. Bu sebeple otuz tercih sıralanırken kazanılması durumunda mutlaka gidilecek olan yükseköğretim programları seçilmelidir. Ayrıca otuz tercih hakkının tümünün doldurulması da zorunlu değildir. Bu sebeple adaylar istemedikleri bir bölümü mecburen yazma zorunluluğu hissetmemelidir.

Üniversite Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz