Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Temmuz 2021

Üniversite Tercihlerinde 30 Tercih Yapmak Zorunlu mu

Bu sayfamızda üniversite tercihlerinde kaç tercih hakkı var sorusunun cevabını vererek üniversite tercihlerinde 30 tercih yapmak zorunlu mu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Üniversite sınavına giren her öğrencinin şimdi zorlandığı aşama tercih yapmak. Hatta bazı öğrenciler tercih yapmanın üniversite sınavından daha zor olduğunu dile getiriyor. Bu aşamada her öğrencinin 30 tercih yapma hakkı bulunuyor. Fakat öğrenciler diledikleri taktirde bu otuz tercihin otuzunu da doldurmak zorunda değil. Bu sebeple öğrenciler istemedikleri bölümleri kesinlikle yazmamalı, illa ki otuz tercihi dolduracağım diye bir hataya düşmemelidir.

Sistemde bulunan uygulamaya göre tercih yaparak, bu tercihlerden birini kazanan bir öğrenci kazandığı bölüme kayıt yaptırmamış bile olsa gelecek yıl puanı düşmektedir. Orta öğretim başarı puanının düşmesini istemeyen öğrenciler kesinlikle okumak istemedikleri bir üniversiteyi ve bölümü tercih listelerine almamalıdır. Bunun yerine kazanıldığında gidilecek olan bölümler yazılarak tercihler bu şekilde onaylanmalıdır. Tercihler onaylandıktan sonra değişiklik yapılmak istendiğinde adaylar bu tercihleri 14 Temmuz’a kadar değiştirebilecektir.

Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılacak Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz