Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Üniversite Tercih İşlemleri, Taban ve Tavan Puanları

Bu sayfamızda üniversite tercih işlemleri esnasında dikkate alınacak taban ve tavan puanları hakkında bilgi vererek, taban ve tavan puanları kaç sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

2015-2016 yılı eğitim-öğretim dönemi için üniversitelerin herhangi bir bölümüne girmek isteyen adaylar için tercih işlemleri 6 Temmuz’da başlamıştı. Bu süreç 14 Temmuz tarihine kadar da devam edecek. Tercihte bulunacak olan adaylar için ise dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunuyor. Bu noktada adaylar öncelikle 2015- ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu çok dikkatli bir şekilde okuyarak tercihlerini bu noktada yapmalıdır.

Bu tercih sürecinde YGS’den 140 ve üzerinde puan alıp sınavsız geçiş hakkı bulunmayan adaylar ya da bu puana ulaşmış olsalar bile sınavsız geçiş hakkına sahip olan adaylar ve sadece sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar tercih yapma haklarını kullanabilecek.

6 Temmuz’a başlamış olan tercih işlemleri 14 Temmuz’da son bulacakken adaylar tercihlerini gerçekleştirirken yüzdelik dilimlerine ve üniversitelerin taban ve tavan puanlarına da dikkat etmelidir. Taban ve tavan puanlarına ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

https://www.derszamani.net/universite-taban-puanlari-bolumleri-ve-kontenjanlari.html

Üniversitelerin Taban ve Tavan Puanları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz