Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2021

Üniversite Tercih İşlemleri Ne Zaman Bitiyor

üniversite tercih ile ilgili görsel sonucu

Binlerce üniversite adayı, yapılan üniversite sınavlarının sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih süreci içerisine girdi. Adaylar, bu süreç içerisinde puanları dahilinde, gelecekteki hayatlarını en iyi şekilde geçirebilecekleri üniversitelerin hayalini kurmaya başladılar. Peki üniversite tercihi yapmak için üniversite adaylarının daha ne kadar süresi var? Tercih işlemleri için son gün ne zaman? Tercihleri en son ne zaman sisteme girebilirsiniz? Bu ve bu gibi soruların cevabını, sizler için hazırladığımız haberimizde bulabilirsiniz.

Üniversite tercih sisteminin açılması ile birlikte öğrenciler, aileler ve çeşitli eğitim kurumları bu konu üzerine yaptıkları çalışmaları hızlandırdılar. Ülkenin dört bir yanında çeşitli üniversiteler, daha fazla öğrenci çekebilmek adına reklamlar yaparken sınava katılanlar ise en doğru seçimi yapmak üzere stresli bir süreç içerisine girdiler.

2017 yılı için üniversite tercih işlemleri 18 Temmuz Salı günü başlamıştı. ÖSYM tarafından yapılan duyurulara göre de öğrencilerin tercihlerini sisteme bildirebilecekleri son tarih ise 26 Temmuz olacak. Üniversite tercih işlemleri, elektronik ortam üzerinden yapılabildiğinden dolayı, eskilerin aksine mesai saati sonuna kadar değil, saat 23.59’a kadar tercih işlemler yapılabilecek.

Ne Şekilde Hareket Etmeli

Sınava katılmış olan adayların pek çoğu, genellikle farklı isteklere kapılabileceklerinden veya düşünceleri zaman içerisinde değişebileceğinden dolayı tercihi son günlere bırakıyor. Bu durum, doğru bir yaklaşım olmak ile birlikte üniversite tercihi yapacak kişilerin aileleleri ile birlikte dikkatli bir çalışma içerisine girmeleri ve gelecekte hem maddi, hem de manevi anlamda isteklerini karşılayabilecek alanları tercih etmeleri önem arz etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz