Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

Üniversite Kişiye Ne Kazandırır?

Bu yazımızda üniversiteye kişiye ne kazandırır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

ÖSYM’nin her yıl yapmış olduğu üniversiteye öğrenci kabul sınavlarının da bu sene sonuna gelinmişken tercih kılavuzunun yayınlanmasının ve sonuçların açıklanmasının ardından tercih heyecanı başlayacak. Tercih sırasında düşünülmesi gerekenler sürekli olarak iyi bir eğitim almak üzerine kuruludur. Bu gayet normaldir. Herkes okuduğu okulun bütün hizmetlerinden yararlanmak isteyerek tam donanımlı bir şekilde mezun olmak ister. Mezun olanlar da iş sahibi olma derdine düşerler.

Şunu bilmek gerekir ki üniversite kurumu ne kadar iyi olursa olsun, akademik ve idari kadrosu ne kadar tecrübeli olursa olsun, sosyal ve kültürel faaliyetleri ne kadar çeşitli olursa olsun, bölümlerdeki dersler ne kadar faydalı olursa olsun üniversite kişiye, kişinin talep ettiğini verir.

Bir üniversite öğrencisi, üniversite hayatında gezmek ve eğlenmek istiyorsa bunu okuldan mezun olmayı engellemeyecek şekilde rahatlıkla yapabilir. Bir üniversite öğrencisi, meslek hayatında zorluk çekmemek için donanımlı olmak istiyorsa çeşitli seminer ve kurslarla ücretsiz olarak yine üniversitede bunları sağlayabilir.

Bu durumda kişinin üniversiteden beklentisinden çok, kişinin üniversiteden ne aldığı önemlidir. Pragmatik çözümlerin oportünist sorunlar oluşturmaması gerekir. Bu nedenle alan bilgisi, çok yönlü gelişim, genel kültür ve genel yetenek alanlarında bilgili olmak isteyen kişiler, üniversitelerin imkanlarını kullanarak kendi arzu ve girişimleriyle çok güzel yerlere gelebilirler. Farklı olmak ve farklılık oluşturmak isteyen herkes için üniversite farklılıkların birleştiği ve buluştuğu bir yerdir.

Üniversite Kişiye Ne Kazandırır Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Berna dedi ki:

    Bu konu başlığında üniversitenin kazandırdıkları konusuna çok güzel değinmişsiniz bence çok faydalı ve aydınlatıcı bir kişisel gelişim ve rehberlik konusu olmuş bu yazı ellerinize sağlık.

Yorum Yaz