Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2021

Üniversite Kayıt Tarihleri 2017

üniversite kayıt ile ilgili görsel sonucu

Öğrenciler, hayatlarının önemli kısımlarını bazı önemli sınavlar ile geçirmekteler. Bu sınavlar, öğrencilerin geleceklerini belirlemede çok büyük bir rol oynamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin çok büyük stres altında olduklarını her insan bilir. Bu sınavlardan bir tanesi ÖSYS Sınavları olarak bilinmektedir. Bu sınava giren 1 milyondan fazla öğrenci bulunmaktadır. Her öğrenci ayrı bir stres hissederken, istedikleri tek şey istedikleri üniversitenin istedikleri bölümlerine yerleşebilmek olmaktadır. Bu nedenle bu konu ile ilgili en çok merak edilen soru üniversite kayıtlarının ne zaman olacağıdır. Bizler de bu konu ile ilgili hazırlamış olduğumuz bu yazı içerisinde, sizlere üniversite kayıt tarihleri 2017 kısaca bilgi vereceğiz.

Üniversite sınavına giren öğrenciler doğru tercihler ile kendileri için iyi olan üniversiteye yerleşmek istiyorlar. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, kimi öğrenci istediği üniversiteyi kazandığı haberini alırken, kimi öğrenci ise şansını bir daha ki yıl tekrar deneyecek. Üniversiteye yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin, üniversite kayıt tarihlerini bilmesi ve gerekli işlemleri zamanında gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Her yıl üniversite kayıtları Eylül ayında yapılıyordu. Fakat bu yıl üniversite kayıt tarihlerinde değişiklik söz konusu oldu. Bu yıl kayıtlar, Ağustos ayında gerçekleştirilecek. Aynı zamanda ek yerleştirme tercihleri de yine Ağustos ayında gerçekleştirilecek. Ek yerleştirme kayıtları ise Eylül ayına sarkacak. Bu tarih 6 – 9 Eylül tarihleri olarak duyurulmuştur.

Üniversite Kayıt Tarihleri 2017 Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. aaaa dedi ki:

    her iki şekilde de yapabilirsin

  2. Fehime dedi ki:

    2017 üniversite kayıtları sistemden mi yapılacak yoksa üniversiteye gidip mi yapacağız? Arkadaşlar bilgisi olan bir yardımcı olabilir mi?

Yorum Yaz