Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Üniversite e-kayıt İşlemi Nasıl Yapılır

Bu sayfamızda üniversite kayıtları ne zaman sorusunun cevabını vererek üniversite e-kayıt işlemleri nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Üniversite kayıtlarında her şeyden önce bilinmesi gereken adayların kayıt başvurusunu bizzat kendilerinin yapmaları gerekliliğidir. Başkası tarafından kayıt yaptırılabilmesi mümkün değildir.

Kayıt için istenilen belgelerin mutlaka aslı ya da onaylı suretleri kabul edilmektedir. Bunun dışındaki belgeler kayıt için kabul edilmemektedir. Kayıt işlemleri kesinlikle posta ile gerçekleştirilmeyecektir.

Kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için belgelerin kesinlikle tam olması gerekmektedir.

Kayıt işlemleri belirlenen kayıt süresinin dışında başka bir tarihte gerçekleştirilemez. Bazı durumlarda Yükseköğretim Kurulu tarafından sağlık kurulu raporu istenebilmektedir. Verdiği bilgiler doğru olmayan adaylar hakkında yasal işlem hakkı bulunmaktadır.

Öğrencilerin ilgili bölümlerden yeterli puanı almaları durumunda kayıt işlemlerini gerçekleştirme hakları doğacaktır. Askerliği tecil edilmiş olan adaylar tecil sürelerinin bitimine kadar eğitimlerine devam edecek, askerlik görevlerini tamamladıktan sonra ise yeniden eğitimlerine devam edeceklerdir.

Üniversite Kayıt Dönemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz