Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2022

Ülkemizin Kaynaklarını Düşündüğünüzde Hangi Ürünlere İhtiyacımız Olduğunu Söyleyiniz.

Bu yazımızda ülkemizin kaynaklarını düşündüğünüzde hangi ürünlere ihtiyacımız olduğunu söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ülkemizde coğrafi özellikler, yeryüzü şekilleri ve iklim özellikleri bakımından önemli yer altı ve yer üstü kaynakları bulunmaktadır. Ülkemizde özellikle gıda, tarım ve hayvancılık çok zengin kaynaklara sahiptir. Ayrıca enerji üretimi bakımından da önemli kaynaklara sahip olan ülkemizde ekonomik gelirler her geçen gün artmaktadır.

Ülkemizin kaynaklarını düşündüğümüzde özellikle teknolojik ürünlere ihtiyaç duyduğumuz göz önünde bulunmaktadır. Sebze ve meyve ihtiyacımız bulunmamaktadır. Enerji ve teknoloji alanlarında önemli eksikliklerimiz bulunmaktadır. Ülkemiz yüzde yetmiş oranında enerji bakımından dışa bağımlıdır. Bunun haricinde elektrikli ev aletleri, teknik cihazlar bakımından da dışa bağımlı durumdayız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. eren dedi ki:

    Ülkemizin kaynaklarını düşündüğümüzde bence doğalgaz, petrol, araba, reknolojik ürünler, cep telefonu, bilgisayar ve tropik meyve ve sebzelere ihtiyaç duyarız.

Yorum Yaz