Ülkemizin Dışında Meydana Gelen Bir Doğal Afet Haberini Duyduğunuz Zaman Neler Hissedersiniz? Anlatınız.
Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ağustos 2018

Ülkemizin Dışında Meydana Gelen Bir Doğal Afet Haberini Duyduğunuz Zaman Neler Hissedersiniz? Anlatınız.

Bu yazımızda ülkemizin dışında meydana gelen bir doğal afet haberini duyduğunuz zaman neler hissedersiniz anlatınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Doğal afetler, insanlar tarafından önlenemeyen ama zararları azaltılabilen olaylardır. Sel, deprem, yangın, erozyon, heyelan, yıldırım düşmesi, şimşek çarpması, çığ düşmesi, volkanik patlamalar doğal afetler arasındadır. Doğal afetlerden deprem kuşakları arasında yer alan ülkemizde de doğal afetler yaşanmaktadır.

Ülkemizin dışında meydana gelen bir doğal afet haberini aldığımızda merhamet duygularımız ve acıma hissimiz devreye girer. İlk işimiz insani yardım olarak doğal afetin yaşandığı yerde destekler sağlamaktır. Daha sonra ekonomik destek oluşturmak için yardımlar söz konusu olmaktadır. Ülkemizin dışında meydana gelen doğal afetlere, ülkemizin dışında oldukları için ilgisiz kalamayız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. doğan dedi ki:

    Ülkemizin dışında meydana gelen bir doğal afet haberini duyduğumda üzülüyorum. Benim bu tarz şeylere üzülmem için illa ülkemde olmasına gerek yok. İnsani bir duygu böyle şeylere üzülmek…

Yorum Yaz