Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2021

Ülkemizi Niçin Sevdiğimizi Anlatan Yazı

turk-bayragiÜlke basit bir kavram olmamakla birlikte aslında ülke ve vatan kavramları içinde çok fazla anlam barındırmaktadır. Genel olarak baktığımızda vatan; üzerinde yaşadığımız, sınırları belli olan, bağımsız olan bir toprak parçasıdır. Ancak vatan sadece bir toprak parçasından ibaret değildir.

Peki ülkemizi niçin seviyoruz? Bu sorunun cevabını hiç kendi kendinize düşündünüz mü? Aslında cevap oldukça basit çünkü her ülkenin vatandaşının olduğu gibi bizlerin de ülkemizi sevmek için sayısız nedenimiz vardır. Her şeyden önce ülkemiz bizim evimiz, yurdumuzdur.

İnsanların ülkelerinden başka sığınacakları ya da kendilerini güvende hissedebilecekleri, bir takım hak ve özgürlüklerini arayabilecekleri yerleri yoktur. Her insan doğduğu andan itibaren bir ülkenin parçası olarak dünyaya gelmektedir. Bu nedenle de insanın ğlkesini sevmesi ve koruması oldukça önemlidir. Tabi ki sadece bu kadar değildir. Eğer bugün bu topraklar üzerinde bağımsız olarak ve bir takım hak ve özgürlüklere sahip olarak yaşıyorsak bunu bu ülke uğruna canlarını feda eden önce Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına daha sonra ise şehitlerimize borçluyuz. Bu ülkenin bayrağı şehitlerimizin kanı ile boyanmıştır bu nedenle de uğruna bu kadar can verilmiş olan bu toprakları sadece bir toprak parçası olarak görmemeliyiz ve ülkemizi sonuna kadar sevmeliyiz ve korumalıyız.

Ülkemizi Niçin Sevmeliyiz Konulu Yazımız Hakkındaki Yorum ve Sorularınızı Aşağıdkai Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz