Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

Ülkemize Sınırı Olan Komşu Ülkelerle Ticaretin Geliştirilmesi İçin Neler Yapılabilir?

Bu yazımızda ülkemize sınırı olan komşu ülkelerle ticaretin geliştirilmesi için neler yapılabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ülkemizin kara sınırları iki kıta üzerinde bulunmaktadır. Ülkemiz stratejik olarak jeopolitik bir konumda bulunmaktadır. Ülkemiz üç tarafı denizlerle çevrili olarak deniz ticaretinin de geliştiği ve önemli limanların bulunduğu bir ülkedir

Ülkemize sınırı olan komşu ülkelerle ticaretin geliştirilmesi için ekonomik kalkınma planları oluşturulmalıdır. Yerli üretim teşvik edilmeli ve doğal kaynaklar yer altı ve yer üstü olarak işleme teknolojisine açılmalıdır. Komşu ülkelerle ticaretin geliştirilmesi için komşu ülkelerle siyasi ve sosyal ilişkiler kurulması gerekir. sosyal ve kültürel ilişkilerin kurulması ekonomik ve turistik gelişmelerin de yaşanmasına da neden olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Assiye dedi ki:

  Hiç iyi değil

 2. Anonim dedi ki:

  Kıskananlar çatlasın çatlaya çatlaya patlasın

 3. Merve dedi ki:

  Sen bana ne kadar çok yardımçı oldun

 4. zehra dedi ki:

  sağolun, kim hazırlamışsa teşekkür ediyorum, ödevim kısa ve harika olmuş, özenle yazıyorum. bu arada hem zeki hem güzel hem de çalışkanım, kıskananlar çatlasın. :)

 5. bilinmez dedi ki:

  teşekkür ederim, tam istediğim gibi, kısa ve güzel olmuş, elinize sağlık, okulun en güzel kızı olarak yazıyorum, kimse kıskanmasın. :)

 6. ROJBİN dedi ki:

  ÇOK BECERİKLİSİN

 7. Frisk dedi ki:

  sağolun ödevim tamamlandı <3

Yorum Yaz