Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Ülkemizde İnsanların Birbirine Saygı Göstermek İçin Yaptıkları Hareketler ve Söyledikleri Sözlere Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?

Aşağıda ülkemizde insanların birbirine saygı göstermek için yaptıkları hareketler ve söyledikleri sözlere hangi örnekleri verebilirsiniz kısaca olarak ele alacağız.

Toplumumuzda insanların saygı ve sevgi içinde yaşadığı bilinmektedir. Uzun yıllar birçok kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu coğrafyasında farklı kültürlerin bir arada bulunması imkanlarından doğan hoşgörülü olma geleneği günümüzde de devam etmektedir. Hoşgörülü olmak ülkemizde en önemli değerler arasında yer almaktadır.

Ülkemizde insanların birbirine saygı göstermek için yaptıkları hareketler ve söyledikleri sözler şu şekildedir:

*İnsanlar birbirine sarılırlar.

*İnsanlar el sıkışırlar.

*İnsanlar selamlaşırlar.

*İnsanlar dertleşirler.

*Merhaba, Selamun Aleyküm, Aleyküm Selam, Allah’a emanet ol, kendine iyi bak gibi kelime grupları ve selamlaşma cümleleri kurarlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. derya dedi ki:

    Selamın aleyküm ödev sitesi inan ki çok güzel, ödevim hemen bitti, benim adım derya, ben Ülkemizde İnsanların Birbirine Saygı Göstermek İçin Yaptıkları Hareketler ve Söyledikleri Sözlere Hangi Örnekleri Verebilirsiniz? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

Yorum Yaz