Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Ülkemiz İçin Barışın Önemi İle İlgili Kısa Makale

Ülkemiz için barışın önemi ile ilgili hikaye hakkında bilgi kısaca, ülkemiz için barışın önemi ile ilgili kısa makale.

Dünyada merhametli millet sayısı pek azdır. Türkiye bu ülkelerden biridir. Hoşgörüsü ve insan sevgisiyle dikkat çeken ülkemiz pek çok milletin imrenerek baktığı bir yerdir. En çok devlet kuran milletlerden biriyizdir. Ayrıca milli beraberliğimize ve özgürlüğümüze düşkünüzdür.

Bizim rahat uyumamız için nöbet tutan askerlerimiz terör meselesi yüzünden şehir olmakta. Yeni nesillerin daha aydınlık bir geleceğe sahip olabilmesi için canlarını feda ediyorlar. Başka bir milletin boyunduruğu altına girmeyi de asla kabul etmeyecek bir millet olduğumuzdan ötürü askerimiz bizim için çok önemlidir. Türk milleti hem kendi içinde hem de tüm dünyada barışı desteklemektedir. Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözü unutulmamalıdır.

İnsanlarımızın günün içinde pek çok olayda canı sıkılıyor fakat eve döndüğünde çocuklarına gülümsüyor. Bu, huzurun ve güvenin yayılması açısından önemlidir.

Vatanımızı bölmeye çalışanların en büyük taktiği bizi içten bölmek ve parçalayarak kolayca yok etmektir. Bizler birbirimize inanırsak ve sevgi, sadakat, barış ile hareket edersek bunu başaramazlar.

Ülkemiz pek çok savaşta yer aldı. Pek çok badireler atlattı. Kahraman Türk askerinin bu savaşların hepsinde birinci önceliği halkımızın huzuru ve barışın sağlanmasıydı.

Barış ve kardeşlik herkese inat sağlanmalıdır. Türk halkı tarih boyunca bunu sağlamaya çalışmıştır ve sağlayacaktır.

        Ülkemiz İçin Barışın Önemi İle İlgili Kısa Makale Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Deniz dedi ki:

    Çok teşekkürler , iyiki varsınız ! :)

Yorum Yaz