Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mayıs 2021

Ülkeler Arasındaki Ekonomik İlişkilerde İletişim ve Ulaşım Teknolojisinin Etkisi Nedir?

Aşağıda ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilerde iletişim ve ulaşım teknolojisinin etkisi nedir kısaca olarak ele alacağız.

Ülkelerin güçlü olması bilimsel ve teknolojik gelişmelerin yaşanmasına bağlıdır. İletişim ve ulaşım teknolojisi de bilimsel araştırmalar ve gelişmeler sayesinde varlık göstermektedir. Ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilerde iletişim ve ulaşım teknolojisi de ilişkileri olumlu etkilemektedir.

Ülkelerin ulaşım açısından gelişmesi, ticari faaliyetlerin ve sosyal faaliyetlerin gelişmesi açısından önemlidir. Böylece ekonomik gelişme ve kalkınma sağlanır. Ülkeler arasında iletişim teknolojilerinin gelişmesi ihracat ve ithalat faaliyetlerinin gelişmesi anlamına gelerek ekonominin gelişmesini ve kalkınmasını sağlar.

Her devletin sağladığı teknolojik imkanlar ve yaptığı teknik yatırımlar ekonominin gelişmesi ve ülkenin kalkınması için gerekli olan işlerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. derya dedi ki:

    Selamın aleyküm ödev sayfası inanki çok hoşuma gitti, ödevim hemen bitti, benim adım derya, ben Ülkeler Arasındaki Ekonomik İlişkilerde İletişim ve Ulaşım Teknolojisinin Etkisi Nedir? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

  2. nursima dedi ki:

    merhaba arkadaşlar, Ülkeler Arasındaki Ekonomik İlişkilerde İletişim ve Ulaşım Teknolojisinin Etkisi Nedir? ödevim için kullandım, ben Bursa birincisi nursima hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

  3. tuğba dedi ki:

    anlaşılır ve sade yazılmış, Ülkeler Arasındaki Ekonomik İlişkilerde İletişim ve Ulaşım Teknolojisinin Etkisi Nedir? anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

Yorum Yaz