Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2021

Uhud Savaşı’ndan Ne Gibi Dersler Çıkarılabilir? Arkadaşlarınızla Tartışınız.

Bu yazımızda Uhud Savaşı’ndan ne gibi dersler çıkarılabilir arkadaşlarınızla tartışınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Uhud Savaşı, Müslümanların gerçekleştirdiği ve Mekkeli Müşriklerle yaptığı en önemli savaşlardan biridir. İlk olarak Bedir Savaşı gerçekleşmiştir. Bedir, su kuyularının olduğu yer olarak savaş alnı olmuştur. Bedir Savaşı Müslümanların galibiyeti ile sonuçlanmıştır.

Uhud Savaşı, Mekkeli Müşrikler ile Müslümanlar arasında Uhud Dağı’nın eteklerinde gerçekleşmiştir. Uhud Dağı’nın eteklerindeki tepelere konuşlanan okçuların tepeleri terk etmesi ve Müslümanların arkadan Müşrikler tarafından sarılması sonucunda şehitler verilerek kaybedilen bir savaş olmuştur. Müslümanların ağır bir yenilgi aldıkları savaş olarak tarihe geçmiştir. Bu nedenle Müslümanların devamlı teyakkuzda olması ve Peygamber (a.s.)’ın sözünden çıkmaması gerekliliği ders olarak alınması gerekenler arasındadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. gönül dedi ki:

    Uhud Savaşı’ndan biz Müslümanlar büyük dersler çıkarmalıyız. Çünkü bu savaş da çok kötü bir şekilde mağlubiyet yaşadık. Kazanmak üzere olduğumuz savaştan yenik çıktık. Çünkü komutanımız Peygamberimizi dinlemeden okçular çabucak yendiklerini düşünerek sahalarını bırakmışlardır.

Yorum Yaz