Ücretli Öğretmenlik Başvuruları ve Koşulları 2016 2017

Yeni eğitim öğretim yılı 2018 2019 Ücretli öğretmenlik başvuruları, ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman başlıyor ve bitiyor. Bu haberimizde 2018 2019 ücretli öğretmenlik başvuruları ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Heyecanla beklenen KPSS öğretmenlik atamaları kısa zaman sonra yapılacak. Bu atmalar sonucunda herhangi bir ilde ilk görevlerine atanan öğretmenler, görev yerlerine gidecekken atanamayan öğretmen adayları ise yine farklı iş kapıları aramaya başlayacak. MEB her yıl açık kalan kadroları için ücretli öğretmen çalıştırmaktadır.

ozelders

Okulların açılmasına sayılı günler kala 2018 2019 eğitim öğretim yılı için ücretli öğretmenlik başvuruları başlıyor. Ücretli öğretmenlik için  sabit bir maaş şeklinde değil, derse girilen saatler kadar ders saati ücreti karşılığı ücretlendirme yapılıyor.

Peki ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman? Ücretli öğretmenliğe başvurular farklı il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde değişiklik gösteriyor. Başvuru yapacak öğretmenler, ilgili il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerinin internet sitesinden ya da telefon aracılığıyla bilgi edinebilirler.

Bununla birlikte ücretli öğretmenlik başvuruları pek çok ilde 16 Ağustos tarihinde başladı. MEB tarafından ücretli öğretmenlik başvurusunda istenecek belgeler ise şöyle:

2018 2019 ÖĞRETİM YILI

                                      EKDERS ÜCRETLİ  GEÇİCİ ÖĞRETMENLİK                                      

  BAŞVURUSUNDA İSTENECEK  BELGELER

 

1-   Ücretli Öğretmenlik İçin Başvuru Dilekçesi

   (Müdürlüğümüzce hazırlanmış örneğe uygun olarak ilgili tarafından doldurularak imzalanacaktır.)

(Bu belgenin örneğini müdürlüğümüz http://soke.meb.gov.tr adlı web sitesinden alabilirsiniz.)

 

2-   Diploma (yada mezuniyet belgesi) Aslı veya Onaylı Örneği.

( Başvuru sırasında aslının getirilmesi halinde mezuniyet belgesi onay işlemi İlçe Milli Eğitim  Müdürlüğü tarafından yapılabilecektir.)

Varsa yüksek lisans, öğretmenlik formasyon belgesi, sertifika vb. diğer belgeler de onaylatılarak eklenecektir.

 

3-   Sabıka Kaydı Beyanı

(Bu belgenin örneğini müdürlüğümüz http://soke.meb.gov.tr adlı web sitesinden alabilirsiniz.)

 

4-   Sağlık Durumu Beyanı                                                                    

(Bu belgenin örneğini müdürlüğümüz http://soke.meb.gov.tr adlı web sitesinden alabilirsiniz.)

 

5-   Nufüs Cüzdanı Fotokopisi.

(TC. kimlik no yazılı  olması zorunludur.)

                          AÇIKLAMALAR

1-Tüm belgelerin son 6 ay içinde alınmış olması gereklidir.  Belgeleri    eksik  ve yanlış olanların  başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

2-Tüm Resmi iletişim dilekçenizde yazılmış ev telefonunuzla yapılacaktır.

3- Görevlendirme sonuçları adaylara yazılı olarak bildirilmeyecek,  Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait http://soke.meb.gov.tr  adresindeki web sitesi ana sayfasında yayınlanacaktır.

BAŞVURU SÜRESİ – YERİ

Görev talep edecek adaylar yukarıda belirtilen belgelerle birlikte Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Atama bölümüne  16 Ağustos 2013 tarihinden sonra şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

2018 2019 Eğitim Öğretim Yılı Ücretli Öğretmenlik Başvuruları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen yazabilirsiniz.

6 yorum

    • selver sen de yap tam olsun yakında doktorlar da bina dikmeye başlasınlar değil mi ama haddinizi bilin be bu kadar 4 yıllık eğitim mezunu işsziler dururken haddinize mi sizin

      • Bizim istediğimiz matematik edebiyat tarih yada sınıf öğretmenliği değil ticaret liselerinde dış ticaret lojistik gümrük v.b. konulardan oluşan dersler veriliyo bunun eğitimini alanlar verirse senin gibi cahil anlamadan laf söyleyen insanları azaltmis oluruz.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.