Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Twitter Mute Özelliği Tweet Engelleme

Twitter Mute Özelliği Tweet Engelleme hakkında bilgi kısaca.

Twitter’da yakın zamanda kullanılabilecek olan eklenti “mute” yani sessize almak adıyla geliyor. Bugün gazetesinde yer alan haber bu özelliğin henüz sadece sınırlı kullanıcılar üzerinde test edildiğini işaret ediyor. Mute kullanılabilir olduğunda twitterlar istedikleri kullanıcıyı sessize alarak tüm tweetlerini ve tüm retweetlerini zaman tünelinde görmeyebilecek.

Bu özellik türlü sebeplerle takip etmeyi bırakmak istemediğiniz fakat engellemek de istemediğiniz durumlarda işe yarayacak. Mute özelliği bu kullanıcıların tweetleri ve retweetleri dahil tüm etkinliklerinin zaman akışında gözükmemesini sağlayacak.

Unmute seçeneği ile de yaptığınız Mute geri alınabilecek ve her ikisinden de karşınızdakinin kesinlikle bir haberi olmayacak. Böylece istediğiniz bir süreliğine bir kişiyi hem silmeden hem engellemeden görmemiş olacaksınız.

Facebook’ta unfollow özelliğine benzerlik gösteren bu deneme sürecindeki özellik faydalı olacağa benziyor. Facebook’ta da unfollow seçeneği tıklanarak haber kaynağında görmek istemediğiniz bir kullanıcının postlarını görmeyebiliyorsunuz. Bunu arkadaşlık listesinden çıkarmadan ve engellemeden halletmiş oluyorsunuz.

indir

Twitter Mute Sessize Al Özelliği Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz