Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mayıs 2022

Tutumlu ve Cimri İnsanlar Arasındaki Farklar Nedir?

Aşağıda tutumlu ve cimri insanlar arasındaki farklar nedir kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar çeşitli özelliklere sahip olarak hayatlarına devam ederler. Ekonomik geçim kaynakları insanların huy ve davranışlarını da değiştirmekte ve oluşturmaktadır. Geçim sıkıntısı çekmek ya da rahat bir hayat sürmek arasındaki farklar tutumlu ve cimri olmak arasındaki farklar gibidir.

Tutumlu insanlar tasarruf ederler. Her şeyden en fazla şekilde yararlanmaya çalışırlar. Basit hesaplar yapmasalar da harcamalarında her zaman hesaplı davranırlar. Cimri insanlar harcamaktan korkan, harcadıkça rahatsız olan, harcanmadan işlerin halledilmesini temenni eden insanlardır. Bu nedenle tutumlu insan ile cimri insan arasında çok fark bulunmaktadır. Tutumlu olmak her zaman en iyisidir. Tutumlu olmak ile cimri olmak aynı şey değildir. Tutumlu insan bilinçli, cimri insan bilinçsizdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. adem dedi ki:

    Ben cimri insanları hiç tasvip etmiyorum. Tutumlu olabilir paranı gereksiz yere harcayabilirsin geleceğini düşünerek paranı biriktirebilirsin ama cimri olmak bambaşka bir şey. Hiç yememek, gezmemek, alışveriş yapmamak para gitmesin diye elinden geleni yapmak nedir yahu

Yorum Yaz