Tutumlu Olmanın Yararını Anlatan Atasözlerini Yazınız

tutumlu olmak ile ilgili görsel sonucu

Her insanın bu hayatta dikkat etmesi gereken bir takım kavramlar bulunur. Bu kavramlardan bir tanesi ise tutumlu olmaktır. Tutumlu olmak, dinimiz tarafından da her insan tarafından benimsenmesi gereken bir kavram olarak belirtilmiştir. Peki insanların neden tutumlu olması gerekir? Eski zamanlarda atalarımız tutumlu olmak ile ilgili nasıl sözler söylemiş olabilir? Hem bu sorulara ait cevapları bulmanız, hem de bulduğunuz cevapları rahatlıkla ödevlerinizde kullanmanız amacı ile hazırlamış olduğumuz bu yazıda, tutumlu olmanın yararını anlatan atasözlerini yazınız kısaca gibi bir başlık altında sizlere bilgi vereceğiz.

tutumlu olmak ile ilgili görsel sonucu

Her insan, sahip olduğu tüm değerlerin farkında olarak yaşamalıdır. Allah, insanlara sonsuz güzellikler sunmuş ve bu güzelliklerin her insan tarafından gerekli olduğu kadar kullanılmasını istemiştir. Tutumlu olmak dediğimiz zaman aklımıza para, enerji, su ve daha buna benzer birçok şey gelebilir. Sahip olduğumuz her şey ile ilgili tutumlu olmak bizim geleceğe her zaman daha emin adımlarla yürümemizi sağlamaktadır. Yalnızca bugünü düşünerek tutumlu olmadan yaşamak, insanın geleceğini her anlamda tehlikeye atabilir.

Atalarımız da eski zamanlarda, tutumlu olmanın bir insan için ne kadar önemli olduğunu tecrübe etmiş ve bu tecrübelerini bize ders vermesi adına sözlere dökmüşlerdir. Bu atasözlerine örnek vermek istersek, bunların “Ak akçe kara gün içindir.”, “Ayağını yorganına göre uzat.” ve “Sakla samanı, gelir zamanı.” gibi sözler olduğunu söylemek isteriz.

Tutumlu Olmanın Yararını Anlatan Atasözlerini Yazınız Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.