Tutumlu Olmak ile İlgili Hikaye
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

Tutumlu Olmak ile İlgili Hikaye

Aşağıda tutumlu olmak ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Babam işten eve gelince akşam saatleri olurdu. O gelmeden bütün odaların ışıklarını söndürürdük. Ya bir ya iki odanın ışığı yanık olsa da belki kızar korkusuyla elektrik adına ne varsa kaldırıp saklamak bizim için elzem olmuştu. Babamın davranış ve tutumları, tutumlu olmanın ötesine geçmeye başlamıştı.

Fakat bu tedirginliği ve korkusu ailemizin içinde bulunduğu maddi sıkıntılardı. Nitekim her türlü enerji sarfiyatı da ailemizin geniş olmasından mütevellit faturaların da kabarık olmasına neden oluyordu. Bu nedenle yediğimize ve içtiğimize dikkat ettiğimiz gibi enerji olarak su, elektrik, kömür gibi harcamalarımıza da dikkat etmemiz gerekiyordu.

Babam emekli olmasına rağmen çalışmaya devam eden, ailemize kıt kanaat yeten bir gelire sahip olarak çocuk okutuyor ve genç kız evlendirmeye çalışıyordu. Erkek evladının olmaması onun çalışmaya devam etmesine neden oluyordu. Fakat babam halinden memnundu. Biraz öfkeli ve takıntılı olsa da ona yardımcı olmamız gerekiyor ve ailemizin zor durumunu anlayışla karşılamamız gerekiyordu.

Bu nedenlerle baba evindeki hayatım hep tutumlu geçmişti. Evlenip o evden ayrılmak zorunda kalınca annemden ve babamdan ne gördüysem yapmaya çalıştım. Aile olamanın anlamını ekonomik açıdan ancak tutumlu olmakla tarif edebiliyordum. Tutumlu olmak belki de elindekinin kıymetini bilmek ve onu elinde tutmak anlamına geliyordu.

Tutumlu Olmak ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tuğçe dedi ki:

    Tutumlu olmak diye bir şey yok bence bu basbayağı cimrilik. Yani param varsa niye tutumlu olacam harcarım hediyeler alırım insanları sevindiririm boş yere para biriktirmeye gerek yok bence.

Yorum Yaz