Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Türkiye’nin Milletler Cemiyetine Davet Edilmesinde Neler Etkili Olmuştur?

Aşağıda Türkiye’nin Milletler Cemiyetine davet edilmesinde neler etkili olmuştur kısaca olarak ele alacağız.

Türkiye, Birinci Dünya Savaşı’nın ardından cumhuriyetin ilan edilmesi sürecine giden Milli Mücadele dönemini yaşamış ve zaferler yaşanarak cumhuriyetin ilan edilmesi sağlanmıştır. Savaş sonrası yıllarda da Milletler Cemiyeti, dünya çapında siyasi çalışmalar yaparak üye devletler toplamaya başlamıştır.

Türkiye’nin Milletler Cemiyeti’ne davet edilmesine etkili olan olaylar cumhuriyetin ilan edilmesi ve barışa olan katkısının görülmesidir. Bu nedenle 18 Temmuz 1932 yılında Türkiye Cumhuriyeti, Milletler Cemiyeti’ne katılmıştır. Dünya barışına olan katkının gösterilmesi bakımından Türkiye, kendinden bekleneni ortaya koymaya devam etmektedir.

Milletler Cemiyeti günümüzde Birleşmiş Milletler olarak dünya genelinde siyasi, sosyal, kültürel çalışmalar yaparak insan haklarının korunmasını ve savaşların önlenmesini sağlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu köseoğlu dedi ki:

    Mrb bu yazı gerçekten hayran edici, ödevimde kullandım, benim adım duygu köseoğlu, ben Türkiye’nin Milletler Cemiyetine Davet Edilmesinde Neler Etkili Olmuştur? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

Yorum Yaz