Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2021

Türkiye’nin Ekonomisinden Sorumlu Bakan Olsanız Ne Yapardınız

Türkiye, sahip olduğu yüksek nüfus sebebiyle büyük bir ekonomiye sahip bir devlettir. Geçmişten günümüze görev yapmış olan ekonomiden sorumlu bakanlar günümüzdeki noktaya gelinmesi için birçok çalışmalar yaparak hayata geçirmişlerdir. Ekonomi bakanları, ülke içerisinde yürütülen parasal faaliyetler gibi birçok faaliyetten sorumludurlar. Bunun yanı sıra eğitim, sağlık, yollar ve köprüler gibi yeni inşa edilecek her şey için gerekli düzenlemeleri yaparak kaynak ayırırlar. Bunun yanı sıra hangi üründen ne kadar vergi alınacağı, ne kadar gelir vergisi kesileceği, motorlu taşıtlar vergisi vb. vergilerin miktarını belirleyerek hazineye para akışı sağlarlar.

Her işin kendine göre bir zorluğu mutlaka vardır ve bu zorluk dışarıdan işi bilmeyen insanlar tarafından bilinemez. Eminiz ki bizlerin ekonomi bakanları da halkımızın ve devletimizin refahı için en iyi şekilde çalışmaktadır. Ancak yine de istenmeyen şekilde ülke içerisinde bazı ekonomik problemler boy gösterebilmektedir. Peki ben ekonomiden sorumlu bakan olsam ne yapardım?

Öncelikle devletin daha fazla kazanç sağlayabilmesi adına yatırımların en büyüğünü eğitime yapar, nitelikli öğretmen ve öğrenciler yetiştirmeyi hedeflerdim. Bu öğrenciler sayesinde de ülkeyi bilim ve teknoloji konusunda ileriye taşıyarak değerli ürünler üretmelerini sağlardım. Bunun yanı sıra belediye işleri, okul kantinleri gibi hizmetlerin özel sektörden alınarak devlet bünyesinde yapılmasını sağlar, buradan da kazanç elde etmeyi ayrıca vatandaşa ucuz hizmet sunmayı hedeflerdim. Ödenen her verginin kuruşlarına kadar takipçisi olarak doğru şekilde kullanılıp kullanılmadığının takipçisi olur, vatandaşın parasını haksız yere kimseye harcatmazdım.

Türkiye’nin Ekonomisinden Sorumlu Bakan Olsanız Ne Yapardınız Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz