Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Aralık 2021

Türkiye’nin Darbeler Tarihi Ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi İle İlgili Deneme

Bu yazımızda Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi ile ilgili deneme kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Türkiye, geçtiğimiz yüzyıl içinde siyasetin askeri darbeler sonucunda akamete uğramasıyla gündeme gelen bir ülkeydi. Birçok kişi öldü, hapsedildi. Anayasalar değişti, siyasi hayatlar bitti. Siyasi bir istikrarsızlık yaşandı.

Türkiye’de Darbeler Tarihi diye bir mefhum oluştu. İçinde bulunduğumu yüzyılda bu anlamda yine aynı şekilde siyasete müdahaleler devam etti. Muhtıralar verildi, parti kapatmaları yaşandı.

Bütün bunları gerisinde bırakacak son bir olay daha yaşandı. O da Türkiye’nin en kanlı ve vicdansız darbe girişimlerinden sonuncusu olan 15 Temmuz darbe kalkışması oldu. Fakat darbeci hainler, milletin somut ve soyut iradesine tosladı.

15 Temmuz’da birçok şehit verildi ve gaziler oldu. Fakat darbeciler başarılı olamadı. 15 Temmuz Milli İrade Zaferi, milletin kazandığı bir zafer oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Gece dedi ki:

    Türk milleti tarih boyunca çok kanlı savaş gördü. Bağımsizlık uğruna çok cani yandı. Çoğu kez sırtından vuruldu.Ama azmi sayesinde her türlü zorluğun üstesinden geldi. Ama hainlerin unuttuğu bir şey vardi. Türkler kiyamete var olacak bir millet dünya döndügü sürece bu topraklar bizim bizim kalacak. Allah bu milleti korusun.Allah milletimize bir daha İstiklar Marşi yazdirmasin…

Yorum Yaz