Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Haziran 2021

Türkiye’de Yaşlı Nüfus Oranının Artmasının Sonuçları Neler Olabilir Tahmin Ediniz.

Bu yazımızda Türkiye’de yaşlı nüfus oranının artmasının sonuçları neler olabilir tahmin ediniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Türkiye’nin her geçen gün nüfusu artmaktadır. Türkiye’nin nüfus artışı nüfusun gençleşmesini sağlamaktadır. Türkiye’de sağlıklı yaşama koşulları iyileştirildikçe yaşlı nüfusun hayatta kalma süresi de artmaktadır. Bu nedenle yaşlı nüfus da artmaktadır. Doğum ve ölüm oranları birbirine dengelemekte ve genç nüfus sayısı artmaktadır.

Türkiye’de yaşlı nüfus oranının artmasının sonuçları, üretimin azalması, devlet ekonomisinin zayıflaması, hizmet alanlarının daralması ve gerilemesi gibi sonuçlara neden olabilir. Yaşlı nüfus üretim sağlayamadığı için ülke dışa bağımlı bir hale gelebilir. Bu kaynakların doğru kullanılamaması durumunu ortaya çıkarabilir. Milli ve manevi değerlerin korunamaması ve nesiller boyu devam edememesi durumu da gerçekleşebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. zerrin dedi ki:

    Türkiye’de yaşlı nüfus oranının artmasının sonuçları şunlardır; Sağlık sektörüne harcanan paraların çok olması, emekli maaşlarına büyük bütçeler harcanmasıdır.

Yorum Yaz