Türkiye’de Arıcılık Nerede Yapılır

Ülkemizde arıcılık nerelerde yaygındır yapılır, Türkiyede arıcılık yapılan bölgeler kısaca

Arıcılık

Türkiye’de farklı iklim bölgelerinin olması ve bitki örtüsü­nün çeşitliliği arıcılık için uygun bir ortam oluşturmuştur.

Ülkemizde son yıllarda arıcılıkta ve bal üretiminde önemli artışlar olmuştur. Bunun nedeni; eski tip kovanlar yerine, modern tip kovanlarda üretim yapılmasıdır.

Erzurum – Kars yöresi, Doğu Karadeniz Bölümü, Hak­kari yöresi, Menteşe yöresi ve Güney Marmara Bölümü arıcılık faaliyetinin yoğun olarak yapıldığı yerlerdir.

15 yorum

  1. Bende bu siteyi begendim Emeği geçenlerin eline sağlık ülkemizde arıcılık en çok hangi bölgede yapılır kısa olduğu için beğendim, okulda en çalışkan benim çünkü hep doğru yerlerden araştırma yapıyorum.

  2. lutfen eski usul ari yapan ve icine seker glikoz katmayan yerlerden alin. sahtekarlardan bal almayin o balin hicbir faydasi yok…turkiyede ve dunyada saf dogal yapilan uretimleri destekleyin ve dogal bal tuketin… bal mucizedir…

  3. Biz aksaray da arıcılık sektöründeyiz eski usul bal satıyoruz ve yeni sektörden hiç biir arıcı memnun deil gilikoz seker vb. Maddeleri katın ve ucuz satın bizde ac kalalım

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.