Türkiye Suriye Savaşı Çıkar mı ? Son Durum

TSK teyakkuzda

Gül, “Suriye’de olup bitenleri düşündüğümüzde bu tehlikeli durum konusunda silahlı kuvvetlerimiz karada, havada ve denizde teyakkuzdalar” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Suriye’de olup bitenleri düşündüğümüzde bu tehlikeli durum konusunda silahlı kuvvetlerimiz karada, havada ve denizde teyakkuzdalar. Sınırları korumakla görevli silahlı kuvvetlerimiz görevlerini yerine getirdiler” dedi.
Gül, “Normal şartlar olsa o zaman başka uygulamalar olabilir. Zaten angajman kurallarının uygulanacağı ilan edilmişti, duyurulmuştu. Dolayısıyla gereği yapılmış oldu.” diye konuştu.

Suriye 16 Stratejik Nokta Bombalanarak Karşılık Verildi !

Türkiye Suriye Savaşı son durum, Türkiye Suriye savaşı çıkacak mı çıktı mı , Türkiye Suriye Savaşı Başladı mı

“Radarla tespit edilen Suriye’deki noktalara top atışı yapılarak hedefler vurulmuştur” 

Başbakanlık açıklamasında, ”Bu menfur saldırıya, sınır bölgesindeki Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından angajman kuralları doğrultusunda anında gereken karşılık verilmiş, radarla tespit edilen Suriye’deki noktalara top atışı yapılarak hedefler vurulmuştur” ifadelerine yer verildi.

Suriye’den Şanlıurfa Akçakale’ye Top Mermisi Atıldı !

Suriye’de sınıra yakın çatışmalar nedeniyle Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine top mermisi düştü. Olayda 5 kişi öldü. Çoğu ağır 13 kişi yaralandı.

Suriye Ordusu ve Bağımsız Ordu Birlikleri arasındaki çatışmada bombaların hedefi yine Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi oldu. Akçakale’de tedbir alan emniyet güçlerinin de bulunduğu yerin yakın bir noktasındaki bir eve havan mermisi düştü. Saat 15.00 sıralarından Suriye sınırından Açkale’deki bir eve düşen bombanın 5 kişinin ölümüne yol açtığı öğrenildi. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Çoğu ağır 13 kişi yaralandı. Olayda çok sayıda polisin de yaralandığı öğrenildi.

Yine Suriye ile bir önceki olayda Suriye Türk Savaş Uçağımızı sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle vurdu. Türkiye ile Suriye arasındaki gerginlik iyice tırmandı. Cumhurbaşkanı, bu olay öyle kolay kapanacak bir konu değil dedi. Tavrını net bir şekilde dile getirdi. Öte yandan Suriye tarafından ortamı yatıştırmaya çalışan açıklamalar geliyor. Türkiye Suriye Savaşı sinyallerimi var diye soramadan edemiyoruz.

Yapılan yazılı açıklamada “Bugün saat 16.30 sularında Suriye rejim güçlerince açılan top ateşi sonucunda, Şanlıurfa’ya bağlı Akçakale ilçemizde 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 9 vatandaşımız da yaralanmıştır. Bu menfur saldırıya, sınır bölgesindeki silahlı kuvvetlerimiz tarafından angajman kuralları doğrultusunda anında gereken karşılık verilmiş; radarla tespit edilen Suriye’deki noktalara top atışı yapılarak hedefler vurulmuştur.” denildi.

Olayla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Dışişleri Bakanlığı tarafından gerekli diplomatik girişimlerin derhal başlatıldığı belirtilen açıklamada Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon ve Birleşmiş Milletler Konseyi üyesi bazı ülkelerin dışişleri bakanları ile telefon görüşmeleri yapıldığı aktarıldı.
Açıklamada, “Bu çerçevede NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ile de bir telefon görüşmesi yapılmış; NATO Konseyi’nin acil olarak toplanması kararlaştırılmıştır. Türkiye, angajman kuralları ve uluslararası hukuk çerçevesinde, Suriye rejiminin ulusal güvenliğimize yönelik bu tür provokasyonlarını asla karşılıksız bırakmayacaktır. Olayda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır ve metanet; yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.” denildi.

Suriye’den Açıklama : Türkiye İdlib’deki hedefleri vurdu

Akçakale’de meydana gelen olayın ardından Suriye’deki bazı noktalara yapılan misilleme Suriye basınında da yer buldu. Suriye basınında yer alan haberde “Türkiye misilleme olarak İdlib’deki hedefleri vurdu” denildi.

Türkiye ile Suriye’nin Askeri Gücünün Karşılaştırması 

Suriye’nin uçağımızı düşürmesi sonrası savaş senaryoları havada uçuşurken; Türkiye ve Suriye’nin askeri gücü de karşılaştırılıyor. İşte rakamlarla iki ülkenin askeri gücü:

Suriye’nin Türk F4 savaş uçağını düşürmesinin ardından tansiyon gittikçe artıyor. Türkiye yolharitasını belirlemek için zirve üstüne zirve yaparken Başbakan Erdoğan bugün de muhalefet liderleriyle tek tek görüşecek.

Savaş hesapları ve senaryoları da havada uçuşurken Türkiye ve Suriye’nin askeri gücü de karşılaştırılıyor.

İşte rakamlarla iki ülkenin askeri gücü:

TÜRKİYE

*Asker sayısı: 612.900
*Uçak sayısı: 1940
*Tank sayısı: 4300
*Yerdeki silah sistemi: 69.774
*Deniz araçları: 265
*Topçu sistemleri: 1838
*Denizaltı: 16
*Fırkateyn: 19
*Mayın avlama gemisi: 20
*Amfimik gemi: 55

SURİYE

*Asker sayısı: 304.000
*Uçak sayısı: 830
*Tank sayısı: 5300
*Yerdeki silah sistemi: 25.406
*Deniz araçları: 19
*Topçu sistemleri: 2.160
*Denizaltı: 0
*Fırkateyn: 2
*Mayın avlama gemisi: 4
*Amfimik gemi: 3

Türkiye Suriye Savaşı çıkar mı , Türkiye Suriye Savaşı kim kazanır , Türkiye Suriye Savaşı çıkacak mı, Suriye Savaş Uçağını Vurdu Türkiye Suriye Savaşı son durum

Türkiye Suriye İle Savaşa Girecek

“Türkiye en fazla bir hafta içerisinde Suriye’ye girecektir, bu seçenek falan değil. Bunu Hasan Celal Güzel dedi, diyeceksiniz”

Sabah Gazetesi Yazarı Hasan Celal Güzel, Kanal 24 televizyonunda ‘Günün Manşeti’ programında Remziye Demirkol’a konuştu. Deneyimli yazar, Türkiye’nin 1 hafta içinde Suriye’ye gireceğini iddia etti. Güzel’in söyledikleri bununla da sınırlı değildi.Güzel, “Türkiye diplomatik olarak elinden gelen her şeyi yapmıştır. Bu işin dplomatik tarafı elbet devam eder ama bu sadece diplomasiyle çözülecek bir iş değildi. Halep bir Türkmen şehridir. Çok fazla bizim gerekçemiz var. PKK-PYD’nin kurulması, Ayrı bir Nusayri devletinin kurulmasının istenmesi, İç savaş – mezhep çatışmasının çıkması, Halep’in tarihi Türk şehrini şu anda harap etmeye çalışmaları, 3.5 milyon Türkmen yaşaması, bunların hangisi müdahale etmemizin sebebi değil? Türkiye yüzde yüz haklı olacak müdahalede ve müdahalenin zamanı da gelmiştir. Ben bunu bir savaş olarak görmüyorum, kimsenin burnu dahi kanamaz.” dedi. Güzel sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye en fazla bir hafta içerisinde Suriye’ye girecektir. Bu seçenek değildir tek yoldur. Türkiye girecektir orada barışı sağlayacaktır. Dikta yönetimini devirecektir ve daha sonra Suriye’nin öz evlatlarına Suriye’yi devredip vazifesini yapacaktır ve sonra gelen iktidarla da iyi ilişkiler kuracaktır.”

Türkiye Suriye Savaşı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

Türkiye İle Suriye Arasında Savaş Çıkar mı ? , Suriye Türkiye Savaşı , Suriye Türkiyeye Saldırı Yapacak mı Yapar mı , Türkiye Suriye Arasında Savaş Çıkacak mı ?  2016 , Türkiye Suriye Savaşı Kim Kazanır 2018 2019 , NATO Türkiye Savaşı Çıkar mı ?

61 yorum

 1. Arkadaşlar hepimiz Müslümanız ve bu toprakları emin olun kimseye yedirtmeyiz lakin mesele suriye savaşı değildir dünyayi kontrol etmek isteyenlerindir
  savaş büyük strateji gerektirir ve şuanda suriye belki pion olarak görebiliriz ve savaş çıkacaksa zaten çıkar önemli olan bu savaşta gururumuz ve onurumuzdur başkalarının dediği ile hareket etmek bizi yanlış yola sevkeder
  Ve biz osmanlı torunları olarak savaş isteyene meydan okuyacak cesarete sahibiz ve hicbir zaman pes etmeyiz bu yürek türk milletinin her ferdinde mevcuttur
  Ayrica biraz araştırma iyidir işte düşman karşıda gormuyormusunuz dünyayı kontrol etmek isteyen ve muslumanlara karşı olan ancak başta dediğim gibi basaramiyacaklar
  Suriye müslüman bir ülke olduğu için öncelikli olarak müslüman ülkeleri birbirine düşürme cabasindalar yanliz
  Biz gücümüzü bu şekilde gosteremeyiz
  Şuana kadar ülkemiz ve milletimiz için yapılan çalışma ve verdiğimiz gurur tablosunu gordüler ve ne yapacaklarını şaşırdılar aynisini yine yasiyacaklar haberleri yok
  Türk milleti için canını feda eden (ve bu zamana kadar şehit edilen) kardeslerimizin intikamını aldığımızi görmeden ölmek istemiyorum
  Hepsinin intikamı alınacaktır.
  Son olarak türk korkmaz korkutur…

 2. bizim dedelerimiz 2 nci dünya savaşını fetetti ben kıbrıs harakatını görgüm çanakkale savaşını dedelerimiz fettetdi türkiyeye evelallah böyle şavaşlar vız gelir çünkü türk askeri ya vatan ya ülüm der merak etmeyin suriye bize 48 saatlik işi var ondan sonra hepsi kaçarlar bizler vatan için ölürüz bu toprakları kimseye vermeyiz türkiyeyi koruyan alimlarimiz yatırlarımız şehitlerimiz her zaman türk ordusunu korur ordumuza allah güç kuvvet versin yeterki içimideki pkk temilensin bu naletler türkiyeyi satarlar lütfen bunların kökünü temizleyin artık şehit esker poli ölmesin şehit istemiyoruz

 3. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN SAVAŞ ÇIKSIN KORKUMUZ YOK ÖLÜCEK OLAN HERKEZİN MEKANI CENNET OLSUN KORKUMUZ YOK ARTIK FAZLA ABARTILMAYA BAŞLADI KENDİ VATANIMIZDA ÖLELİM GAVUR VATANINDA ÖLMEKTEN İYİDİR BEN CANIMI VERMEYE HAZIRIM CIKICAKSA CIKSIN ARTIK HERKEZ HADDİNİ BİLMELİ..!

  • ben burdan bise cıkaramadım türkiye suriye savası cıkcakmı isidmi bizi oldurecek yoka bizmi oraya gideceyiz yada hıcbırsey olmayacakmı soylermisiniz

 4. Bana gore biz normal insanlardan farkli olan lanetli insanlar bir cok ulke icerisinde gizli is birliyi icerisinde ola bilirler ve bu lanetli insanlarin amaci biz diyer insanlari hayvan olarak kullanmakmis cunku bu lanetli insanlar kendilerinden olmuyan insanlari hayvan olarak gorurlermis duymussunuzdur yahudileri kib.

 5. Arkadaslar peki siz bunu düsündunuzmu turkiyede savas olursa almanya bizi alacak kendi topragımızda olursek olelim almanyaya gidersek ihlalden almanyada bizi patlatacaklar tayip turkiyeyi savasa sokuyo ama kendi topragımizda olursek basimiz dik iluruz vatan icin can feda olsun. (Ne mutlu türküm diyene) askelik yapanlar sehit oluyolar ne icin vatanini topragini korumak icin olursek toprak icin olelim. ((((Eşvedeele ilahe ilalah ve esvede ela muhamede adu ve resulü))))

 6. ulan herkez arkasından kokuyo çıkarsa ne güzell allahın izniyle gücümüzün yetti yere kadar savunuruz türkiyemiz biraz cesaretli olun korkmayın bukadar elbette bigün ölcez ha bugun ha yarın ne farkeder

 7. Savasinizinda sizinde amina bi ton koyim lan.acim ben ac.beni ve benim gibi yerlileri kovup suriyelileri ise aldilar .ev verdiler yardim ettiler.tekrar ediyorum savasinizinda sizinde alayininizin ta amina koyim.

 8. yav arkadaslar siz iyimisiniz.bu savasta tek kazanan herkezin arkasinda olna.haberleri takip edin herkezin arkasinda herkeze silah veren kim var?irakta savas cikardilar hala kendine gelmedi .sira suriyede amaclari milleti birbirile savastirp kaynaklarini alma.kaybeden sadece muslumanlar.100 parcaya bolduler oralari kimin kimi vurdugu belli degil .bizim bunun bi parcasi olmamiz akdar sacma bisey yok.sadece kaybettigimiz sehitlerimizle kalicaz.sonra soykirim yapti falan diycekler.kazanan herkezin arkasinda herkeze silah veren olucak.kaybedense muslumanlar. az uyanin artik

 9. Suriyeden savas olsa bile suriye kay beder suriye turkiyeye gectiginden beri kimse karisini cocuguna guvenip disari birakmiyor is varmi yok zor buluruz en mantiklasi devlet turkiyeye izin ve silah verecek gordugumuz suriyelinin kafasina sikacagiz olacak bitecek 1 saat icinte turkiye suriyenin pisliginde kurtulacak bunlarin hepsi vatan hayini biz turkler vatan icin canimizi veririz ama suruiyeliler ancak ayaklari gotlerine vurarak kacarlar

 10. NORMALDE SAVAŞ ÇIKMAZ AMA AKP BÖYLE OY KAYBETMEYE DEVAM EDERSE BU ADAM ÜLKEYİ SAVAŞA SOKUP,MİLLETİ ”SAVAŞ ZAMANI BİRLİK ZAMANI” SÖYLEMLERİ İLE KANDIRMAYA ÇALIŞABİLİR

  • Asil chp mhp sizleri kandirir zaten kandirmis hep chpnin sucu hdp birlik olup ic savasi cikartiyor daha ayak ta uyuyirsunuz bu akp sunu yap bunu yapti demeyi birakin hep birlik olalim suriyeliler gibi olmayalim suriyelilerin eline silahlari verecen onlarda savasacak vatani topragi icin ya cakmakla cozum degil sadece kaciyorlar korkaklar ne kaciyorsunuz durun savasin oleceksenide vatan topragin icin olun ya kimi deniz de kimi kacatak oluyor gitin suriyeye savasin bizlerde hep beraber olalim savasalim ya bune chp mhp tutanlar tayip diye diye kendimizi yok edecegiz ışid gozumuzun yasina bakmaz Turkiyeye girerse chp mhp bizleri koruyacaginimi saniyorsunuz bizleri ancak ancak Rabbim korur dua edelim hep birlikte Tuirkiye vatanimiz topragimiz ve canimiz namusumuz icin savaşalim arladaslar Allah a inanmayanlar dan korkmayanlardan olmayalim zalimlerle birlik olursak Biz biteriz olan bize olur İyi dusunun

 11. savas her iki ulke içinde zarar ama bazı dıs guclerın hesabına gelebılır ıkı ulkede kendıne gelmelı bazı turk ve surıye dusmanlarının menfaatıne olur

 12. savaş çıkarmak o kadar kolay değil neden zaten türkiye gelişmiş bir ülke olmasına rağmen nato ülkelerinden birisi dış ülkelerden birisi türkiyeye vursa bile nato üyesi olduğumuzdan dolayı nato izin vermez türkiyeyi koruma altına alır.

 13. Öncelikle merhaba:savaş mı?eskiden atalarımızın savaştıgı gibi savas olmaz olamaz sadece teknolojik bir savaş olabilir ama adı üzerinde savaş küçük birşey değil keşke hiç olmasa

 14. TABİKİ ŞAVAŞ İYİ BİŞİ DEĞİL OLMASA DAHA İYİ AMA MECBUR İSEK SAVAŞIRIZ. gücümüze ve askeriye deki komutanlarımıza mehmetçiğimize ve sayın başbakanımıza güveniyoruz allah hakkımızda hayırlısını versin. vatanımıza milletimize devletimizeallah zeval vermesin tek yumruk olarak bunuda başarıcamızdan eminim.))))

  • kardeşlerim buda işte büyük kitabımızın söylediği gibi alametlerden izlenimler soruyorum büyük çaplı savaşa girmek türkiyeyi nereye götürür arkadaşlar bizi düşünmüyorsak arkamızdan gelen çocuklarımıza ve türk gençliğine en iyi türkiye bırakmaktır ben bunları yazıyorum içinizden korkma diyenler var ama bende bayrağımın uğruna canımı sve seve veririm ama olgun düşünce herzaman iyidir ve sayın başbakanımız ve sayın cumhur başkanımız bu konuda zaten en kritik noktaları ele alarak hareket etmektedirler ne mutlu türküm diyene saygılarımla …

 15. çözüm:DBD.Dünya Birleşik Devletleri.Evrensel Medeniyet.Savaşı kışkırtan İBLİS.Oyuna gelenler İNSAN. burhanerol google + dan yazılarımı okuyabilirsiniz.Bu fikirleri yayın.Çözüm var.Mesele iletişim.Suriyede yaşayan herkese fikirlerimi ulaştırabilsem,ertesi gün inşallah savaş biter.

 16. Bu savaş çok uzadı Suriye’nin işi gücü yok birde bizemi savaş açacak adamlar kaça bölündü çocuk başlarıyla siyaset yapıyorlar Neymiş efendim Suriye’den dalalım Rusya’dan çıkalım oldu yolda Çinde tur atalım istersen üstelik Öso’lularda besle kargayı oysun gözünü demişler ya aynen öyle kamplardan çıkıp atarlanmalar hırsızlıklar gasplar.Esad duruyormu hayır adam savaşıyor bombalıyor ama biyolojik sialh olduğunu düşünmüyorum. Öso’lular Kadın Çocuk demeden kafa kesiyor zaten Müslümanlar olarak birbirimizi çok iyi keseriz ya hani.Zaten Araplardan ne beklersin cahil sürüleri parayı ver ne insanlık ne merhamet.Ben Taraf Tutmuyorum ama Suriye’De Esad kazanmalı birde başı boş Öso’lularla Kürtlerle uğraşmayalım

 17. Bu savaş çok uzadı Suriye’nin işi gücü yok birde bizemi savaş açacak adamlar kaça bölündü çocuk başlarıyla siyaset yapıyorlar Neymiş efendim Suriye’den dalalım Rusya’dan çıkalım oldu yolda Çinde tur atalım istersen üstelik Öso’lulardan şerefsizin dik alası besle kargayı oysun gözünü demişler ya aynen öyle kamplardan çıkıp atarlanmalar hırsızlıklar gasplar.Esad duruyormu hayır adam savaşıyor bombalıyor ama biyolojik sialh olduğunu düşünmüyorum. Öso’lular Kadın Çocuk demeden kafa kesiyor zaten Müslümanlar olarak birbirimizi çok iyi keseriz ya hani.Zaten Araplardan ne beklersin cahil sürüleri parayı ver ne insanlık ne merhamet.Ben Taraf Tutmuyorum ama Suriye’De Esad kazanmalı birde başı boş Öso’lularla Kürtlerle uğraşmayalım

 18. Suriyede ciddi bir katlam var Türkiye kelime oyunu yapıyor suriyedeki olayları siyasi cıkara cevirerek oy avlama politikası yapılıyor sonuçda oyda alıyorlar suriyede bir zulüm var ise Türkiye de gerekeni yapmalı savaş gerekiyorsa ki gerekiyor savaşmalıyız Savaşdan korkmamıza gerek yok zaten her gün törör,trafik kazaları,okul stresleri,ekonomi stresi,aile düzenlerinin bozulması ile günde cok sayıda insanımız ölüyor zaten bir savaşın içindeyiz.Cogumuz yaşayan bir ölüyüz.dünya ya yön veren bir ülke olacaksak önce suriyeyi vuralım sonra durmak yok yola devam israil vuralım durmak yok yola devam amerikaya vuralım

 19. Arkadas lar bunlarn hepisi yalan cī ve dolan dirici bun lar daha dune kadar cavurlugumz da kalmadi ne de capulculugumz kaldi ne de ayys ligimz kal di sim di kalkms bizden oy istiyor ne kadar suzme bun lar ya

 20. bize okulda suriyede savaş çıkacak sıra türkiyeye gelecek diyorlardı ve gelecek gibi rabbim müslümanın müslümanı öldürmesini nasip etmesin amin diyelim lütfen yürekten

 21. bakın bir saha düşünün bu sahada tolam 22 futbolcu ca var ama topa vurup gol atma golu kim atarsa ken takımın kaldırır ve kendi takımındanada kendini kaldırır ve kazanır kazandırır doğrumu doğru.yani sureye bir top sahası şuan futbolcularda rusya iran amarika fıransa ingiltere israil turkiye arap emirlikleri.iyi düşün sureyede mesele kimyasal değil mele insanların ölemesi değil öldurulmesi değil mesele şu her ulke seryede gol atmak içinm oynar yanı aca ben vaya biz ulkeler olarak diyorum .bunu tabi suryeye giripte ordan neler kazana biliriz nelere sahip olabiliriz neler elimize geçer artık bu petrolda olabilir veya kendi sistemlerini oeya kurmak kendi varlığını oeda belirmek sueryede kendi men faatlerini çıkarabilmek ve benzer gibi şeyler için saahadalar bakın bir düşünün armerikan suryeye girdiği zaman kendisi kazanacak yanındaki fıransa ingiltere israil kazandıracak ruslar neiçin suryeyi destekliyor çunkü kazandırlarını kaybedeceği için turkiye ne için girmek istiyor.elbetteki onunda bir amacı var ne dir pkk pyd kurulmasın orda kurt devlet oluşmasını istemez çunkü bunlar tehtih olarak algılanıyor suryede turk turkmen bölgesi var 3 buçuk turk yaşıyor tabiki turkiye kendincesine bazı çıkarlar içinde bugun arap emirlikleri neiçin amerikanın sueryeyi vurması için destekliyor çunku snelerdir çin ve rusya suryede varlığını ve egemenliğini bitirmek için çünkü çin ve rusya bunların varlığı arap emirliklerinin yollarını heryönde kesiyor yani iran bugun amerikan ve ve diğer ulkeler sureyeye girerse bidahaki hedefin kendilerinin olduğunu bildiği için istemiyor ve gerekse kendiside savaşa girmek meçburyetinde aksi taktırde kendisi için iyi olmuyacaktı yani arkadaşlar mele suryede İNSANLARIN ölmesi ve ya öldururmesi değil mesele şu herkes rolunu oynayp GOOOOOOL ATMAKTIR amaçlarına varmaktır mahsum insanların ölmesi değildir.bir düşünün bur ulkeler arakadaki milyonlarca muslumanlar ketlediliyor insanlar öluyor.neden buna gözlerini yumuyorlar çünkü çıkarları yok hani mele innsan ölmesi değilmiydi suryede ee arakadakide insan değilmi siz ce arkadarlar

 22. BENCE DEVASA BİR NATO ORDUSUNUN BİRLEŞİP SURİYEDEKİ ESEDİN ORDUSUNU KATLEDİP ESEDİ İDAM ETMESİ GEREKİR VE SONRA SURİYEYİ DESTEKLEYEN İRAN VE RUSYAYA KARŞI SAVAŞ AÇMAK GEREKİR.NATOYA ARAP ÜLKELERİ VE TÜRKİYE DE KATILMASINI İSTERİM.ÇÜNKÜ SURİYEDE 100 BİNDEN FAZLA İNSAN KATLEDİLDİ.BU MASUM İNSANLAR BUNLARI HAKETMİYOR

 23. savaş iki şeyden ibarettir.1cisi menfaat çıkar sıtrateşi için 2cisi şerefini namusunu hasiyetni gururunu ve toprağını ve allah için savasır. savaş çıksada çıkmasada her ne olursa olsun her ulke her kişi kendi men faatlerini ve çıkarlarını ve sitratejlerini haklarını korumak zorundadır.bizler benim ancak şu yorumum olur.hayırlısı neyse O olsun.ALLAH ın hayırlısıda neyse o olsun.en iyi bilen RABBİMİZ dir.savaş çıkarsa ALLAH hayırlısını nasip etmiştir AMA savaş çıkmassa ALLAH en iyisini nasip etmiştir.ve herşeyinde bir karşılığı vardır.nasılki her sorunun cevabı olduğu gibi ama iyisiyle ama kötüsüyle herşeyin karşılığı vardır ve hiç bir şey sebep sizde değildir bu bir gerçektir.burda ki her herkesin kendi yorumları güzeldir çünkü her kendi yorumunu en güzelini yapmaya çalışmıştır sizce*

 24. daha iyiyya bence suriyeden sonra irana girsin bir ara mekkeyi de bombalasın iyi olur bence müslümanlığın modası geçti dimmi

  arkadaşlar suye halkı müslüman bizde müslümanız ırak ta iranda ortadoğu komple müslüman kardeşlerimiz bunlar hep oyun başkada birşey deyil görün bakın sıra er geç bize gelicek

 25. aLPER kaya TAM YAVŞAKSIN..senın gıbı duşunmeyenlerı hemen karalamanmı lazım sevıyesız senı ? Turkıye ne zaman savaşmasını gerektıgını çok iyi bılen bırkım ve donanımda dır..sız haddınızı bılın yeter..

 26. nası bi devletki kendi halkını acımasızca vurabiliyor böle vicdansız böle kalles insanları geberticen asıl ben savas istemiyorum barıs olsun dünyada kötülük kalmasın savasa hayır diyoruz basbakan erdogan

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.