Türkiye İran Savaşı Çıkar mı ? Son Durum

Türkiye İran SavaşıTürkiye İle İran Arasında Savaş Çıkar mı ? , İran Türkiye Savaşı , İran Türkiyeye Saldırı Yapacak mı Yapar mı , Türkiye İran Arasında Savaş Çıkacak mı ? , İran Malatya Kürecik Füze Kalkanı Saldırı Yapacak mı Son Durum ve Gelişmeler Haberler

Kürecik’te kurulması planan füze kalkan sistemine tepki gösteren ve ‘Malatya’yı vururuz’ tehdidinde bulunan İran’ın tutumu İsrail’i sevindirmiş görünüyor..

İran Meclisi Dış Politika ve Ulusal Güvenlik Komisyonu Başkanvekili Hüseyin İbrahimi’nin, İran’ı hedef alacak bir saldırı halinde “kesinlikle” Malatya’daki füze kalkan sistemini vuracaklarını açıklaması, İsrail basınında yer aldı.

Jerusalem Post, İbrahimi’nin, tehdidinin İran’ın kızgınlığını yansıttığını belirtirken, Arap olmayan Türkiye ve İran’ın Arap ülkelerinde nüfuz için yarıştığını öne sürdü.

İsrail gazetesi Jerusalem Post, Hüseyin İbrahimi’nin açıklamasıyla, İranlı yetkilinin Türk-NATO anlaşması konusundaki kızgınlığını yinelediğini vurguladı.

Gazete, Tahran’ın NATO erken uyarı sistemini uygulama kararından duyduğu hoşnutsuzluğu açık bir şekilde dile getirdiğine dikkat çekerek, Orta Doğu’da Arap olmayan iki büyük devlet olarak Türkiye ve İran’ın Arap Baharı bölgelerinde nüfuz sağlamak için rekabet ettiğini yazdı.

Anka – 12 Aralık 2011

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, şu anda hedeflenen şeyin Suriye üzerinden Türkiye ile İran’ı karşı karşıya getirmek olduğuna dikkat çekerek, “Tıpkı 1980 yılında, Irak ile İran’ı çarpıştırdıkları gibi.

Eğer Allah korusun, Türkiye ile İran karşı karşıya getirildiği takdirde, Haçlılar 20. Seferini bir tek askerinin burnu bile kanamadan en büyük kazançla sonlandırmış olacaklardır” diye konuştu.
Arap bahar’ında büyük İsrail’i kurmak istiyorlar

Her tarafın ateş çemberi içinde olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Arap baharı deniliyor. Ama bunun gerisinde, Büyük Ortadoğu Projesi vardır. BOP’un anlamı ne? Deniliyor ki, bu projeye göre 22 ülkenin haritası değişecek. Bu ülkeler hangileri? Afganistan’dan Filistin’e uzanan yeşil kuşak üzerindeki İslam ülkeleridir. Bakıyoruz, bunlarda bir değişiklik olmuş mu? Irak üçe bölündü. Libya, fiilen üç bölündü. Haritası değişecek. Sudan, resmen ve fiilen ikiye bölündü. Mısır’ın akıbeti belli değil. Ama asıl hedef Türkiye’dir. Her ilacın bir etkili maddesi var. İşte bu BOP’un etkin amacı da, Büyük İsrail Devleti’ni kurmaktır” şeklinde konuştu

20. Haçlı seferi

Şu anda 20. Haçlı seferinin yapıldığını vurgulayan Kamalak, “Bunu kendileri söylüyorlar. 11 Eylül olaylarında Bush, Libya’ya saldırıda Fransız bakan demedi mi? İşte Ortadoğu’daki devam eden savaş, Arap Baharı’ydı, şuydu buydu 20. Haçlı Seferi’dir. Burada temenni ederiz ki, muhalif güç içindeki kardeşlerimizin bu olayları mecraından ayırmasınlar. Dualarımız kendileriyle” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, şu anda hedeflenin şeyin Suriye üzerinde Türkiye ile İran’ı karşı karşıya getirmek olduğuna dikkat çekerek, “Tıpkı 1980 yılında, Irak ile İran’ı çarpıştırdıkları gibi. Eğer Allah korusun, Türkiye ile İran karşı karşıya getirildiği takdirde, Haçlılar 20.Seferini bir tek askerinin burnunu bile kanamadan en büyük kazançla sonlandırmış olacaklardır” diye konuştu.

Afitab Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen il başkanları ve il müfettişleri toplantısında konuşan Saadet Lideri Kamalak, Ortadoğu’da yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

Her tarafın ateş çemberi içinde olduğunu vurgulayan Kamalak, “Arap baharı deniliyor. Ama bunun gerisinde, Büyük Ortadoğu Projesi vardır. BOP’un anlamı ne? Deniliyor ki, bu projeye göre 22 ülkenin haritası değişecek. Bu ülkeler hangileri? Afganistan’dan Filistin’e uzanan yeşil kuşak üzerindeki İslam ülkeleridir. Bakıyoruz, bunlarda bir değişiklik olmuş mu? Irak üçe bölündü. Libya, fiilen üç bölündü. Haritası değişecek. Sudan, resmen ve fiilen ikiye bölündü. Mısır’ın akıbeti belli değil. Ama asıl hedef Türkiye’dir” diye konuştu.

Yaklaşan tehlike nedeniyle iktidarı uyaran Kamalak, “Her ilacın bir etkili maddesi var. İşte bu BOP’un etkin amacı, Büyük İsrail Devleti’ni kurmaktır” dedi.

Bugünkü olayların akıllara bir asır önce yaşananları getirdiğini kaydeden Kamalak, “O zaman, ırkçı emperyalizm, İttihat ve Terakki Partisi’ni kurdurdu. Almanya yörünge, İttihat ve Terakki uydusu idi. Böylece Osmanlı Devleti savaşa sokuldu. Nihai amaç olan İsrail’i kurmak için büyük bir adım atıldı” diye konuştu.

Büyük İsrail’e adım adım

Aradan bir asır geçtikten sonra şimdi aynı güçler tarafından Refah Partisi ve Fazilet Partisi kapattırılıp Millî Görüş bölündükten sonra Ak Parti’nin kurdurulduğuna dikkat çeken Kamalak, şöyle konuştu:

“Plan gereğince tıpkı bir asır öncesi gibi bir takım yüksek hedeflerle, süslü, yaldızlı, cilalı kavramlar ortaya konuyor. Bir asır önce nasıl ki üç paşa varsa bugün de üç tane bey var. Bir asır önce Abdulhamit’in yolu siyasetin 33. yılında kesilmişti. Burada da bakıyoruz Erbakan Hoca’nın yolu siyasetinin 33.yılında kesiliyor. Bir asır önce o paşalar kendisini yetiştiren padişahın yolunu kesmişti. Burada öğrencileri hocalarının yolunu kesiyor. Orada nihai hedef İsrail Devletini kurmaktı. Burada hedef, Büyük İsrail Devleti’ni kurmaktır. Adım adım ilerliyorlar” dedi.

Şu anda 20. Haçlı seferinin yapıldığını vurgulayan Kamalak, “Bunu kendileri söylüyorlar. 11 Eylül olaylarında Bush, Libya’ya saldırıda Fransız bakan demedi mi? İşte Ortadoğu’daki devam eden savaş, Arap Baharı’ydı, şuydu buydu 20. Haçlı seferidir. Burada temenni ederiz ki, muhalif güç içindeki kardeşlerimizin bu olayları mecradan ayırmasınlar. Dualarımız kendileriyle” dedi.

Asıl hedef

Şu anda hedeflenin şeyin Suriye üzerinde Türkiye ile İran’ı karşı karşıya getirmek olduğuna dikkat çeken Kamalak, “Tıpkı 1980 yılında, Irak ile İran’ı çarpıştırdıkları gibi. Eğer Allah korusun, Türkiye ile İran karşı karşıya getirildiği takdirde, Haçlılar 20.Seferini bir tek askerinin burnunu bile kanamadan en büyük kazançla sonlandırmış olacaklardır” diye konuştu. Güya havadan ve yerden yardım yapıldığını söyleyen Kamalak, bu ülkelerde yaşanan çatışmalarda her iki tarafın da aynı batılı güçlerin silahlarını kullandıklarını, her iki taraftan da ölenlerin Müslüman olduğuna dikkat çekti.

Batılıların karadan ve havadan bombalamaya devam ettiğine de işaret eden Kamalak, Pakistan’daki NATO saldırısında 14 askerin öldürüldüğünü ifade ederek, “NATO’nun Pakistan’da ne işi var? Libya’da ne işi var?” diye sordu.

Türkiye’nin yanlış tavrı

Bu süreçte hükümetin izlediği politikayı da eleştiren Kamalak, 6 ay önce ‘NATO’nun Libya’da ne işi var?’ diyen Başbakan’ın birkaç gün sonra savaş gemilerini NATO’nun emrinde kullanılması için göndermesini eleştirdi. Kamalak, “Mevcut iktidar bunu isteyerek mi gönderiyor? Doğrusu evet diyemiyorum. Nasıl ki, bir asır önce İttihat ve Terakki iktidarın yörüngesine girdiyse, mevcut iktidarda batının yörüngesine girmiştir. Nasıl bir uydu yörüngesinden çıkamıyor ise, aynı şekilde bu yörüngeden kopamıyor” diye konuştu.

Ortadoğu’daki gelişmelerin yeni bir dünyanın kurulmasını zorunlu kıldığını kaydeden Kamalak, “Bunu kuracak olan Millî Görüş’tür. Bu merhum Hocamızın bizlere emanetidir. Hatırlayacaksınız, ey Millî Görüşçüler ilk hedefiniz, 2.Yalta konferansını düzenlemektir diyordu. İşte biz bu hedefleri gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Onun kurduğu D-8′ler İslam Birliği’nin ve yeni bir dünyanın temelini teşkil etmektedir. Ama Millî Görüş koalisyonda olsa iktidardan uzaklaştırıldı ve o yapı öksüz bırakıldı. Ama inşallah öksüz kalmayacak. Onu sürdürmek bizim vazifemiz” şeklinde konuştu.

Terörü ‘Millî Görüş’ önler

Artan terör olaylarına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kamalak, Kurtuluş Savaşı’nda 10 bin 835 şehit verilirken 1984-2009 yılları arasında terörden dolayı resmi kayıtlara göre 53 bin kişinin hayatını kaybettiğini dikkat çekti.

Kamalak, “Teröre kim durduracak? Mevcut iktidar mı? Durduracak olsaydı, 10 yıldır iktidardaydı. Durdururdu. Sormak isteriz. Eğer ben durdururum diyorsan, kaç yıl iktidarda kalman lazım? Kaç milletvekiline sahip olman lazım? Elbette durduramaz” dedi. Terörü sadece Millî Görüş’ün durdurabileceğini vurgulayan Kamalak, “Millî Görüş, iktidara geldiği ilk anda, terörü doğuran, besleyen ve destekleyen kaynakları kurtaracaktır. Terör dışarıdan beslenmiyor, destekleniyor. Bu kaynakları ortadan kaldıracağız. Ardından bu bölgemize yönelik, istihdam politikasını tekrar gözden geçireceğiz. Biz istiyoruz ki, oradaki her ailenin tenceresi kaynamalıdır. Milli Eğitim politikası da mutlak surette dizayn edilmelidir” dedi.

‘Adil Düzen’ muştusu

Millî Görüş’ün hedefinin ilk etapta yaşanabilir Türkiye ve yeniden büyük Türkiye’yi kurmak olduğunu açıklayan Kamalak, “Nihai amaç ise, yeni bir dünyayı kurmaktır. Adil düzeni bütün insanlığa bir muştu gibi sunmaktır. İnşallah bu hedef mutlaka gerçekleşecektir. Unutmayın bir davanın haklılığı geçici kuru kalabalıkların çokluğu ile değil ilahi iradeye uygunluğu ile ölçülebilir. En büyük zaferler, çelikleşmiş bir imana sahip şuurlu kadrolarla kazanılabilir. Öbür taraftan bir yere hak geldiği zaman batıl orada tutunamaz” diye konuştu. Millete çağrıda bulunan Kamalak, “Aziz milletimiz. Kalabalıkların, güçlülerin, zorbaların yanında değil haklıların yanında yer alın. Sadıklarla beraber olunuz. Emaneti ehline veriniz” dedi.

rota haber –

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.