Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Türkiye Cumhuriyeti’ni Yaşatmak, Milletimizin Birliğini ve Ülkemizin Bütünlüğünü Korumak İçin Bireylere Düşen Görevler Nelerdir?

Aşağıda Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak, milletimizin birliğini ve ülkemizin bütünlüğünü korumak için bireylere düşen görevler nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Türkiye Cumhuriyeti, Milli Mücadele gibi tarihin dönüm noktalarından biri olan bir mücadelenin zaferle sonuçlanmasıyla kurulmuştur. Cumhuriyetin kurulmasında hukukun üstünlüğü, milli egemenlik, insan hakları, özgürlük ve adalet kavramları yer almaktadır.

Bu kavramların yaşatılmasında, milletimizin birliğinin ve ülkemizin bütünlüğünün korunmasında bireylere de görevler düşmektedir. Bu görev ve sorumluluklar, vergi vermek, askere gitmek, özgürlüklere saygı duymak, özel hayatın gizliliğine saygı duymak, milli kültüre sahip çıkmak, ortak miras değerlerine sahip çıkmak şeklindedir. Bilinçli bir vatandaş olarak vatana, millete ve devlete yararlı olmak her şeyden önce gelmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. betül dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Türkiye Cumhuriyeti’ni Yaşatmak, Milletimizin Birliğini ve Ülkemizin Bütünlüğünü Korumak İçin Bireylere Düşen Görevler Nelerdir? mükemmel olmuş, bu arada Afyon güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

Yorum Yaz