Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Ocak 2022

Türk Kalp Vakfının Görevleri Nelerdir?

Bu yazımızda Türk Kalp Vakfı’nın görevleri nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Türk Kalp Vakfı 1975 yılında İstanbul merkezli kurulan vakıftır. Sağlık hizmetlerinin gönüllü olarak yerine getirilmesi özelliği taşır. Türk Kalp Vakfı, doktor ve girişimcilerden oluşarak meydana getirilmiştir. Türkiye’de sağlıkla ilgili değerli ve özel kuruluşlardan biridir.

Türk Kalp Vakfı, ABD ve İtalya ülkelerinin ardından dünyada üçüncü sırada yer almaktadır. Vakıf bağımsız olarak çalışmaktadır. Mütevellilerin kendi çabaları ve bağışlarla organizasyonlar düzenlemekte ve insanlara sağlık hizmeti sunmaktadır.

Türk Kalp Vakfı, sivil toplumun örgütlerinin içinde en önemli sağlık hizmetlilerinden biridir. Vakfın kuruluş amacı kalp ve kalp hastalıklarına dikkat çekmek, insanları bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmaktır.

Türk Kalp Vakfı’nın görevleri şu şekildedir:

*İnsanlara sağlık hizmeti sunmaktır.

*İnsanlara ücretsiz teşhis ve tedavi imkanları sunmaktır.

*İnsanlarda kalp hastalıkları hakkında farkındalık oluşturmaktır.

*İnsanları kalp ve damar hastalıkları ile ilgili bilinçlendirmektir.

*Toplumda kalp sağlığının önemini yaymaktır.

*Toplumda sağlıklı yaşam kalitesini arttırmaktır.

*Kalp sağlığı ve sağlıklı yaşam konusunda çalışmalar yapmaktır.

*Kalp sağlığı ile ilgili etkinlikler düzenlemektir.

Vakıfçılık kültürü bizim geleneklerimizde uzun yıllardır var olan bir kültürdür. İnsanların hiçbir ayrıma tabi tutulmadan yararlandığı vakıflar insanları bağışları ve iş adamlarının destekleriyle ayakta durmaktadır.

Vakıfçılık kültüründe bütün vakıf hizmetleri insanlar içindir ve hizmet araçları ortak mal olarak kabul edilir. Bu nedenlerle Türk Kalp Vakfı’nda da aynı durum söz konusudur. Türk Kalp Vakfı sağlık alanında hizmet eden vakıflardan biridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz