Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Eylül 2020

Türk Dilinin Milletimiz İçin Önemi Nedir?

Aşağıda Türk dilinin milletimiz için önemi nedir kısaca olarak ele alacağız.

Türk dili, dünyada konuşulan en kadim dillerden biridir. Türk dili, bütün dillerden etkilenmektedir. Çünkü Türkler çok geniş coğrafyalara yayılmışlardır. Birçok kültür ile iştigal eden bir millet olarak Türkler kültürel anlamda oldukça gelişmişlerdir. Gelenek ve görenek, örf ve adet, ahlak ve hukuk sistemleri dil ve din anlayışı geliştikçe kök salmıştır.

Türk dili, Farsça, Arapça, İngilizce, Fransızca, İtalyanca dillerinden birçok köklü kelime barındırmaktadır. Türk dilinin yabancı kelime istilasından korunması gerekir. Türk dilinin korunması milletimiz için çok önemlidir. Gelecek nesillere doğru Türkçe kaynaklarının ulaştırılması, doğru Türkçe kullanımının aktarılması Türk dilinin korunmasına bağlıdır.

Türk dili, kültürümüzün tak kendisidir. Dilin erozyona uğraması kültürün zarar görmesi demektir. Kültür zarar görürse, eğitim de zarar görür. Eğitim zarar görürse nesiller zarar görür. Dil her şeyin merkezinde bulunmaktadır. Türk milleti diline sahip çıktığı ölçüde varlığını koruyacaktır.

Bir milletin varlık iddiasında olması dilinin korunmasına bağlıdır. Konuşulan ve yazılan dilin tarihi devamlılık için kök salması milletin bekası ve devletin payidar olmasıyla doğrudan ilişkilidir. Dilin konuşulması ve kullanımı doğrudan eğitimle ilgilidir. Eğitim ve öğretimin geliştirilmesi dil unsurlarının korunmasında da etkili olmaktadır. Bu nedenle dile yapılan yatırımlar eğitim ve kültüre yapılan yatırımlardır.

Türk Dilinin Milletimiz İçin Önemi Nedir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sema dedi ki:

    benim şahsen hoşuma gitti, Türk dili ev ödevim hemen bitti, eline sağlık hazırlayanların. beğenmeyen varsa kesin zekasında sorun vardır.

  2. Vhjn dedi ki:

    Türk Dilinin Milletimiz İçin Önemi çok önemlidir yazıda da bu belirtilmiş sağolun

Yorum Yaz