Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Eylül 2021

Turizmin Önemi İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda turizmin önemi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ülkemiz, üç tarafı denizlerle çevrili bir iç denize sahip olan bir ülkedir. Ülkemizde üç iklim tipi görülmektedir. Dört mevsim yaşanmaktadır. Ülkemizde endemik bitki ve hayvan türleri bulunmaktadır. Ülkemizde yeryüzü şekilleri kendine has özellikler taşımaktadır.

Ülkemizde her coğrafi bölge ayrı gelenek, görenek, örf ve adetlere sahip olarak ayrı coğrafi özelliklerle birlikte tarihi güzellikler de barındırmaktadır.

Ülkemizin yeraltı ve yerüstü zenginlikleri insanlık için bir şifa deposu olarak zenginliğini ve varlığını korumaktadır.

Bütün bunlardan hareketle ülkemizde yerli ve yabancı turizm gelişmesini sürdürmektedir. Ülkemizde kültür, inanç, iş turizmi gittikçe artmaktadır. Dünyanın her yerinde farklı milletlerden insanlar ülkemizde akın akın gelmektedir.

Turizm, bacasız fabrika gibidir. Turizm gelirleri, ülkemizin eğitim, sağlık, ulaşım, adalet, güvenlik hizmetlerinin gelişmesine de katkı sağlamaktadır. Turizm, ülkemiz için önemli bir gelir kaynağıdır.

Ülkemizin doğal güzellikleri ve zenginlikleri bu nedenle korunmalı ve geliştirilmelidir. Doğal güzellikler, tarihi mekanlar, bitki örtüsü, yeryüzü şekilleri kendine ait özelliklerini muhafaza edebilmesi için toplumun turizm ve ortak miras, kültür hakkında bilgilendirilmesi gerekir.

Turizm için ülkemizde ayrıca bir yatırım yapmaya gerek olmadan gelir sağlanabilir. Önemli olan turizm değerlerinin korunmasıdır. Sadece bu koruma bilinci bile ülkemizin gelir sağlamasına yetecektir. Nitekim turizm gelirlerimiz oldukça iyidir.

Türkiye, turizm konusunda coğrafyasıyla bir averaj yakalamışken bunu kaybetmemelidir. Bunun için mücadele edilmelidir.

Turizmin Önemi İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hasret dedi ki:

    Ben de turizm haftası için yazı arıyordum ama bu olur mu gerçi çok güzel olmuş çalıyorum.

Yorum Yaz