Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

Turizm Haftası ile İlgili Konuşma Metni

Aşağıda turizm haftası ile ilgili konuşma metni kısaca olarak ele alacağız.

Turizm, gezip görülen yerlerin insan hayatındaki değişiklikleri de kapsayan bir kavram olarak kullanılabilmektedir. Turizm, ülkelerin tanıtılmasında ve dünya çapında bir değere ulaştırılmasında çok önemlidir. Turizm ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınma için oldukça önemlidir. Turizm kaynakları daha çok tarihi ve coğrafi olarak şekillenmektedir. Turizm kaynakları yer altı ve yer üstü doğal zenginliklerden ve güzelliklerden de etkilenmektedir.

Turizm faaliyetleri bir ülkenin coğrafik konumuna göre değişse de tarihi eserlerine göre de şekillenmektedir. Bu bakımdan medeniyetler tarihi açısından en çok Anadolu coğrafyası üzerinde turizm eserleri bulunmaktadır. Ayrıca ülkemizde de coğrafik şartlar turizm eserlerinin doğal olarak oluşmasını sağlamıştır.

Turizm faaliyetleri genel olarak 15 – 22 Nisan tarihleri arasında belirli gün ve haftalar kapsamında tanıtılmakta ve gerçekleştirilmektedir. Bizim de bu konuda çeşitli faaliyetler yaparak turizmin kalkınmasında paydaş olmamız gerekir. Bunun için okullar, sivil toplum örgütleri müşterek olarak hareket edip projeler geliştirmeliyiz.

Ülkemizin ekonomik gelişmeler yaşaması, kalkınmanın oluşması ve sosyal refahın sağlanmasıyla birlikte, sosyal açıdan turizmin bir eğitim aracı olarak kullanılmasını da sağlamalıyız. Bizler ülkemizin her kaynağına sahip çıktıkça hep birlikte yükseleceğiz. Yükselişimiz bütün dünyada etki uyandıracaktır.

Turizm bu bakımdan çok önemlidir. Sosyal ve kültürel olarak asimilasyonlara neden olmadan hareket etmeli ve milli ve manevi değerleri koruyan yatırımlar yaparak sahip olduğumuz eserleri tanıtmalıyız.

Turizm Haftası ile İlgili Konuşma Metni Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz